Home / Köşe Yazıları / ANNESİZ ANNELER GÜNÜM…

ANNESİZ ANNELER GÜNÜM…

Spread the love

Anne; evlerimizin temel taşı, canımız ciğerimiz. Elimiz, ayağımız, gözümüz ve kulağımız. Her zaman, kendinden önce ailesini düşünür. Dinimizdeki yeri bilindiği gibi çok önemli.

Mayıs Ayının 2.Pazar, Anneler Günü diye yazıyor takvim yapraklarında.

Zamanda ne çabuk gelip geçiyor. Bir bakıyorsun ki, Anneler Günü gelivermiş. Belirli bir gün olması da bence anlamsız, aslında her gün Anneler Günü. Nette ve cep telefonunda firmalardan sürekli mesajlar geliyor, hediyelerinizi bizden alın diyorlar. Bu konuda, ticari bir sektörün oluştuğu malumunuz. Bu firmaların Anneler Gününde ve diğer zamanlarda, hasta, yaşlı ve maddi olarak sıkıntı çeken, zorluklar içinde yaşayan annelere destek olmalarını beklerim

Annesizlik gerçekten çok zor. Sırası gelen gidiyor, Rabbim öyle takdir etmiş. Rahmetlik Annemle ilgili yazarken sürekli ağlıyorum. Gözyaşlarım göz kanallarımda adeta sel olup gidiyor. Ağlamak doğru değil, biliyorum, ama ne yapayım, çaresizim.

Bir an geçmişe doğru dalıyorum, anılar film şeridi gibi gelip geçiyor gözlerimin önünden. Sağlığında her zaman hayır duasını almaya çalıştım. Evde yokluğu her zaman belli. Şimdi de sürekli mezarını ziyaret edip, Fatihalar gönderiyorum. Yeşillikler ve güller içinde, sohbet ediyorum, saatlerce. Atalar boşa söylememiş, Ana gibi yar olmaz diye…Cennet Annelerin ayakları altındadır, Hadisi Şerifini her zaman kendime düstur edindim.

Anneler hep iyidir, hep vefakârdır. Çok sayıda okuyucumun, anne ile ilgili yazdığımda okurken hıçkırıklara boğulduklarını duyuyorum. Bu konuda mailler ve telefonlar almıştım. Hislerine tercüman olduğum için teşekkür ediyorlardı. Çok düşündüm, acaba yeni bir anneler gününde yazsam mı, yazmasam mı diye? Böyle hassa bir konuda, yazmanın zorluğunu da çok iyi biliyorum. Sizleri üzeceğimden korkuyorum. Belki de ağlayınca rahatlarsınız diye düşünüyorum.

Tüm vefat eden anneleri rahmetle ve minnetle anıyorum. Mekânları cennet olsun. Hayatta olan annelere sağlıklı ve hayırlı uzun ömürler diliyorum. Hasta yatağında iyileşmeyi bekleyen annelere acil şifalar temenni ediyorum.

Selam ve dua ile, kalın sağlıcakla..

About Süleyman GÖKSU

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Hain darbeciler…

Spread the love 12 Eylül 1980 öncesinde, Koalisyon Hükumetleri iş başında oldular.Ülkemiz hiç iyi yönetilemedi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.