Home / Genel / Yüzme Bilmeyen Çocuk Kalmasın Diye…

Yüzme Bilmeyen Çocuk Kalmasın Diye…

Spread the love

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, “Belediyemiz ve Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliği ile portatif yüzme havuzları kuruyoruz” dedi. Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, portatif yüzme havuzlarının kısa bir süre sonra kurulacağını söyledi.

Daha öncede Kapalı Yarı Olimpik Yüzme havuzu yaptıklarını belirten Başkan Fatih Tosyalı; “Portatif yüzme havuzlarımız Denizciler Mahallesi Çok Amaçlı Salon Yanı ve Pirireis Mahallesi Kapalı Spor Salonu Yanına kurulacak. Bu yaz tatilinde daha çok çocuğumuz yüzme öğrensin diye Belediyemiz ve Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliği ile portatif yüzme havuzları kuruyoruz. Bu sayede gençlerimize ücretsiz ve hijyenik şartlarda Uzman eğitmenler tarafından yüzme dersleri verilecek.

Halkın yüzmeye erişimi ve yeni sporcular yetişmesi için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Proje ile özellikle de gelişim çağındaki çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimlerine destek olan yüzme sporu öğretilerek sağlıklı bir neslin yetiştirilmesi hedefleniyor” şeklinde konuştu.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın