Home / Genel / Uygun Fiyatla Şeker Dağıtıldı

Uygun Fiyatla Şeker Dağıtıldı

Spread the love

Payas Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyesi olan tatlı ve pasta imalatçılarına fabrika satış fiyatından şeker temin ederek imalat girdilerini azalttı. Konya’dan 26 ton şeker temin edilerek odaya kayıtlı üyelere uygun fiyatla şeker dağıtıldı.

Bugün gerçekleşen şeker dağıtımında bir açıklama yapan Payas Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Özkul “Son zamanlarda tatlı ve pasta imalatı yapan odamıza kayıtlı üyelerimiz, üretimlerinin temel ham maddesi olan şeker temininde zorluklar yaşadıklarını ifade etmektelerdi. Piyasalarda toptan şeker bulmak zorlaşınca imalat yapan esnaflarımız perakendeden çok yüksek rakamlarla şeker alıyordu. Bu da girdi maliyetlerini oldukça yükseltiyor, üyelerimizi ürettikleri ürünlerden kar edemez hale getiriyordu. Payas Esnaf ve Sanatkarlar Odamızın Yönetim Kurulunda ortak bir karar alarak imalatçılarımıza ihtiyaçlarını belertmeleri çağrısını yaptık. ” diye konuştu.

Çok sayıda imalatçı yapılan uygulamadan duydukları memnuniyeti belirterek; “Daha önce günlük on yada yirmi kilo şekeri dört yada beş ayrı marketten kilo bazında alarak imalat yapmaya çabalıyorduk. Payas Esnaf ve Sanatkarlar Odamızın yapmış olduğu bu girişimle en az üç yada dört ay yetecek şeker stokumuzu sağlamış oluk. Ayrıca fiyat olarak da büyük bir avantaj sağladık. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın