Home / İslam / ÜÇ ATEİST VE ŞEMS

ÜÇ ATEİST VE ŞEMS

Spread the love

3 ateist Mevlana’ya gitmişler.ona:
-Eğer müsaitsen sana 3 sual soracağız?
Mevlana:
-Ben müsait değilim Şems e gidin
demiş, ateistler Şemse gitmişler. Şems de o sıra bir kerpiç ile oyalanmaktadır.
Ateistler:
-Müsaitsen sana 3 sual soracağız
Şems:
-Müsaidim.Birinci soruyu sor.
Ateistler aralarında bir sözcü seçmişler.
Ateist:
-Allah var diyorsunuz.Ama Allah’ı göremiyoruz.Allah’ı gösterin de biz de inanalım. Biz görmediğimiz şeye inanmayız.
Şems:
-Diğer suali sor.
Ateist:
-Diyorsunuz ” Şeytan ateşten yaratıldı, ama daha sonra da diyorsunuz şeytan ateşle cezalandırılacak”. Bu saçma değil mi ateş ateşe azap eder mi?
Şems:
-Son soruya geç.
-Ne diye insanlara hep baskı kurarsınız, nedir bu şeriat, bırakın insanlar ne yapmak istiyorsalar onu yapsınlar o zaman insanlar daha mutlu olur.
Bütün bu sorularımıza cevap ver ki Allah’a iman edelim veremezsen ………
Ateist daha cümlesini bitirmeden, şems yerdeki kerpici alıp ateisttin kafasına atmış. Ateisttin kafasına hiç bir şey olmamış. Sadece acı ile inliyormuş. Dışarıdan darbe yediği belli olmuyor. Neyse ateist kadıya gidip davacı olmuş. Kadı şemsten hesap sormak için onu huzuruna getirtmiş.
Kadı:
-Söyle bakalım.niye bu adamın başına kerpiç attın. Adam şimdi senden hakkını istiyor..Adam ateist diye niye ona kötü davranıyorsun. Bizim dinimizde hoşgörü var. Çabuk hesap ver!
Şems:
-Ben hiçbir şekilde bu adama şiddet kullanmadım. Bana 3 soru sordu. Ben de bu adamın dilden anlamayacağını anladım. Onun yaşayarak öğrenmesini istediğimden 3 sorunun 3 üne de tek cevap verdim.
-Nasıl yani?
-Bu adam bana dedi ki “Allah’ı bana göster inanayım.”Ben bu adamın yalan söylediğine inanıyorum. Bu adamın başı falan ağrımıyor. Başının ağrısını göstersin de inanayım.
Ateist:
-Ama acıyor ben hissediyorum.
-Ben de Allahın varlığını hissediyorum.
Ateist çaresizce susmuş. Söyleyecek bir laf bulamamış.
Şems:
-Daha sonra bana dedi “şeytan ateşten yaratıldı ateş ateşe azap eder mi hiç ” Ben de bu adama cevap olarak kerpiç attım. Kerpiç de topraktan insan da topraktan nasıl kerpiç insana acı veriyorsa, ateş de şeytana öyle acı verecek.
Ateist:
-Ama ama şey yy..
Şems devam etmiş:
-Daha sonra bana “bırakın insanlar ne yapmak istiyorsa yapsınlar ne diye onları engelliyorsunuz” dedi. Ben de o an bu adama çok sinirlendim ve kafasına kerpiç atmak istedim. Söyleyin bana “Her insan yapmak istediğini yaparsa dünyada düzen kalır mı?”
3 ateisttin de o anda kalplerinde bir şeyler açılmaya başlamış ve Allaha iman etmişler..Kadı şemsi cezalandıracaktı ama, eski ateistler yeni müminler davalarından vazgeçmiş…

About Süleyman GÖKSU

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Muharrem Ayı

Spread the love Muharrem ayı, tarih boyunca insanlık için dönüm noktaları sayılabilecek önemli olayların yer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.