Home / Siyaset / TÜRK’ÜN BAYRAMI NEVRUZ KUTLU OLSUN.

TÜRK’ÜN BAYRAMI NEVRUZ KUTLU OLSUN.

Spread the love

MHP Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi Mehmet N. Ahrazoğlu, Nevruz Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Ahrazoğlu mesajında, “Milletleri oluşturan ve yaşatan en temel unsurların başında kültür değerleri gelmektedir. Türk Milleti, yüce dinimiz İslam’ı kabulü ile birlikte sahip olduğu pek çok değeri yaşatıp sürdürmeye devam etmiştir. İslam’ın evrensel mesajları ile uyumlu, hatta o mesajları kuvvetlendire;, barışı, kardeşliği, yardımlaşmayı, iyiliği öngören pek çok bize ait kültürel form bu güne kadar yaşatılmıştır. İşte bu değerlerden birisi de Nevruz Bayramıdır. Millî kültürümüz ve toplumsal hayatımız için çok özel anlamlar taşıyan yeni bir Nevruz Bayramına daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” İfadesinde bulundu.

 

NEVRUZ TÜRK’ÜN BAYRAMIDIR

Tabiatın yeniden canlandığı, baharın müjdecisi Nevruz’un yaklaşık 4 bin yıldır kutlandığını belirten Ahrazoğlu, “Nevruz, Ergenekon’dan çıkışımızın yıl dönümü ile baharın gelişini ve uyanışını simgeleyen Türk’ün bayramıdır. Nevruz bayramının bugün tüm Türk kültür coğrafyasında birlik, dirlik, ümit ve barışı sembolize eden kutlu bir gün olarak büyük bir coşku ve kıvanç içerisinde idrak edilmektedir. Nevruz, binlerce yıllık tarihî süreç içerisinde, büyük Türk milletini ortak sevinç, huzur ve kardeşlikte buluşturan köklü bir kucaklaşma fırsatı olarak yüzyılları aşarak bugünlere ulaşmıştır.” ifadelerini kullandı.

 

NEVRUZ BİZE BERABERLİK VE BOLLUK GETİRSİN

Tarihiyle, şiiriyle, türküsüyle, gelenek ve görenekleriyle, Türklüğün bayramlarını yaşamak, yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak milletçe hepimizin görevi olmalıdır diyen Ahrazoğlu mesajına şu sözlerle devam etti, “Ne var ki, milletimizin birliğini ve beraberliğini simgeleyen Nevruz Bayramı, zaman zaman bölücü mihraklarca kasıtlı bir şekilde yorumlanmış ve ihanet gösterilerine alet edilmek istenmiştir. Ancak, milletimizin sağduyusu ve kültürüne olan derin tutkusu bu emellerin gerçekleşmesine izin vermemiştir, bundan sonra da vermeyecektir. Bu vesile ile Nevruz Bayramını kutluyor, Nevruz’un Türk-İslam dünyasına ve insanlık âlemine, huzur, kardeşlik, beraberlik ve bolluk getirmesini temenni ediyorum. Nevruzun taşıdığı değere ve anlama uygun olarak; yaşanan bütün olumsuzlukların geride kalmasını, yeni ve güzel günlerin, bereketin, mutluluğun ve şuurlu bir uyanışın aziz milletimize beraber olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum.”

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Milletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük olduğunu gösterirler.

Spread the loveMilletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.