Home / Genel / Sokak hayvanları için ´işbirliği´

Sokak hayvanları için ´işbirliği´

Spread the love

Hatay Büyükşehir Belediyesi, sahipsiz ve bakıma muhtaç hayvanların rehabilitesi ve bakımı için kalite standartlarını ileri taşıdığını ve tüm uruluşlarla ortak hareket edildiğini belirtti.

HBB´den yapılan açıklamaya göre, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Ahmet Kilisli, hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezlerinin fiziki şartlarının iyileştirilmesi ve belediyelerin kanuni yükümlülüklerinin takibi konusunda Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında düzenlenen toplantıya katıldı. Açıklamaya göre, toplantıda yasalara uygun çalışma yürüttüklerini belirten Kilisli, “5199 sayılı yasa gereği barınma, beslenme, doğal yaşam alanları, tedavi ve bakım konularında çalışmalar yürütüp sokaktaki ya da barınaktaki diye ayırt etmeden tüm canlılara sahip çıkıyoruz.

İlgili kurum, kuruluş ve derneklerle ortak akıl, iş birliği ve koordinasyon içinde çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz” dedi. Yayladağı´ndaki HBB Hayvan Barınağı ve Doğal Yaşam Alanı hakkında da yapılan rutin çalışmalar ile kısa ve uzun vadede yürütülen projelerin aktarıldığı anlatılan açıklamada, vali Doğan´ın da sokak ve barınakta yaşayan hayvanların rahat bir yaşam sürmesi için “Dünyayı ortak paylaştığımız bu canlılara sevgi, merhamet ve şefkatle yaklaşmalıyız” değerlendirmesini yaptığı kaydedildi. Toplantıya Tarım ve Orman Hatay İl Müdürü Ergün Çolakoğlu, Doğa ve Milli Parklar Müdürü Cüneyt Çağlar, Anadolu Hayvan Hakları Federasyon Başkanı Ufuk Bayraktar ile ilgili kurumlar ve bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı da belirtildi.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın