Home / Siyaset / SERMİN GÖKSU’DAN VAKIFLAR HAFTASI MESAJI

SERMİN GÖKSU’DAN VAKIFLAR HAFTASI MESAJI

Spread the love

sermin göksuAk Parti Dörtyol Kadın Kolları Başkanı Sermin Göksu, “Sosyal devlet anlayışımızın en önemli unsurlarından olan vakıflarımız, toplumumuzda birlik ve beraberliğin güçlendirilmesi, şefkat ve dayanışmanın tesis edilmesi hususunda ecdadımızın bize bıraktığı en değerli miraslardandır” dedi.
Vakıflar Haftası nedeniyle yayınladığı mesajında vakfın Allah rızası kazanmak dışında hiçbir karşılık beklemeden elindekini ihtiyaç sahibi ile paylaşmak olduğunu belirten Sermin Göksu, “Vakıf olgusu topraklarımızda Selçuklu döneminde yaygınlaşmış, Osmanlı Devleti döneminde ise kurumsallaşarak adeta bir medeniyet haline dönüşmüştür. Osmanlı döneminde iç ve dış güvenlik hizmetleri ile adalet hizmetleri dışındaki hemen her alanda vakıflar rol almıştır” dedi.
Göksu, mesajında şu ifadeleri kullandı:
“Gaziantep’te kurulan ’Pabuç Parası Veren Vakıf’, İzmir Yeni Camii civarında leyleklerin beslenmesi için kurulan ’Leylek Vakfı’, ’Duvar ve Sokak Temizliği Vakfı’, ’Herkese Meyve Vakfı’ ve İstanbul’da kurulan ’Borcundan Dolayı Hapse Düşenlere Yardım Vakfı’ gibi vakıflar Osmanlı’nın her alanda vakıflar aracılığı ile faaliyet gösterdiğinin kanıtıdır. Medeniyetimizin devamı, toplumumuzun barış, kardeşlik ve yardımlaşma içinde yaşaması için vakıf şuurunu ve ona atfedilen önemi iyi anlamak ve bu şuurun gelecek nesillere de aktarılmasını sağlamak bizlerin en asli görevidir.
2003-2015 yılları arasında Vakıflar Genel Müdürlüğümüz yaklaşık 4 bin 500 vakıf eserin restorasyonunu ülkemiz genelinde il ve bölge ayırımı yapmaksızın tamamlayarak hizmete açılmasını sağlamıştır. 2003 yılı öncesinde yılda 5-6 adet vakıf eseri restore edilirken, bugün Vakıflar Genel Müdürlüğümüzce yılda 500’e yakın vakıf eseri restore edilmektedir. Vakıflar ile insanlığa hizmet edenleri rahmet ve minnetle anıyorum. Vakıflarımızın yaşatılmasına katkıda bulunan hayırsever kişi ve kuruluşlara teşekkür ediyor, bu duygu ve düşüncelerle Vakıflar Haftası’nı kutluyorum.”

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Milletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük olduğunu gösterirler.

Spread the loveMilletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir