Home / Genel / SERDAR ÖZYURT START VERDİ

SERDAR ÖZYURT START VERDİ

Spread the love

Hatay Belen’de Türkiye Savunma Sanayinin adına önemli yatırımlarından olan mühimmat fabrikasının çalışmaları başlatıldı.

Özyurt Silah Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Özyurt ve İhsan Özyurt mühimmat fabrikası arazisinde incelemelerde bulundu.

Fabrikanın yapılacağı alanda bir araya gelen Özyurt ailesi ve yakınları, arasizi gezerek başlanması adına start verilerek, kurbanlar kesildi hayır duaları edildi. Özyurt Silah Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Özyurt, “Belen Kıcı Mevkiine kurulacak mühimmat fabrikamız için çalışmalarımız başlatıldı. 94 dönüm arazi üzerine kurulacak olan fabrikamız ülke adına önemli bir yatırım olacaktır. Yapacağımız bu önemli yatırımı Hatay’da yapmaya karar verdik.

Yedi yıldır silah ve mühimmat sektöründe hizmet vermekteyiz. Dost ve müttefik ülkelere yedi yıldır silah sağlıyoruz. Azerbaycan, birçok Arap ülkelerine ürettiğimiz silahları ihraç ediyoruz. Yaklaşık 25-30 ülkeye silah mühimmat ihracatımız var. Belen’de kurulacak olan mühimmat fabrikası 9/19 kalibre ve /56 kalibre olmak üzere iki çeşit olacak. Bu mühimmatların kapasitesi 10 milyon 9.19 ve 10 milyon 5.56 olacak. Bölgenin en büyük mühimmat fabrikası olacak. Hatay’da 1000 kişilik bir istihdam sağlayacağız. Mutfağı ile tanınan Hatay savunma sanayinde katkıları ile de tanınacak. Güzel bir yola çıktık. Hatay yatırımı hak ediyor” diye belirtti.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın