Home / Hatay / Kırıkhan / ŞEHİT KILDİŞ’E KIRIKHAN HATAY’DA SON GÖREV

ŞEHİT KILDİŞ’E KIRIKHAN HATAY’DA SON GÖREV

Spread the love

Kırıkhan ŞehitDiyarbakır’ın Sur ilçesinin bölücü terör örgütü mensuplarından temizlenmesi için sürdürülen operasyonlar sırasında şehit olan J. Astsb.Kd. Çavuş Metin Kıldiş İlimiz Kırıkhan ilçesi şehitliğinde toprağa verildi.

Şehit Astsubay Metin Kıldiş’in cenazesi İskenderun’daki baba evinde helallik alındıktan sonra Kırıkhan Merkez Ulu Cami’inde ikindi namazını mütakip kılınan cenaze namazının ardından vatandaşların tekbirleri ve duaları arasında Kırıkhan Şehitliği’nde toprağa verildi.

Görev uğrunda hayatını feda eden 29 yaşındaki merhum Metin Kıldiş’in cenaze törenine Hatay Valisi Sayın Ercan Topaca’nın yanı sıra Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Mehmet Ahrazoğlu, Mehmet Öntürk, Fevzi Şanverdi, Adem Yeşildal, Orhan Karasayar, Birol Ertem, Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 39. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgenaral Hasan Polat, Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Kadir Yıldız, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, ilçe kaymakam ve belediye başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehidimize Allah’tan rahmet acılı ailesine ve sevenlerine sabır ve yüce milletimize başsağlığı dileriz.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

BAŞKAN SAVAŞ’IN TAZİYE MESAJI

Spread the love Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, görev uçuşunda bulunan keşif …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.