Home / Genel / Sarı Zeybekler’den Cumhuriyetin 99. Yılına 99 Fotoğrafla sergi

Sarı Zeybekler’den Cumhuriyetin 99. Yılına 99 Fotoğrafla sergi

Spread the love

Sarı Zeybekler Derneği Cumhuriyetin ilanının 99. Yılı anısına 99 Atatürk fotoğrafıyla sergi açacak.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün az bilinen fotoğraflarından oluşacak olan sergi hakkında bilgi veren Sarı Zeybekler Derneği Genel Başkanı Nevzat Kurt, “Dernek olarak Cumhuriyet değerlerine ve kazanımlarına sahip çıkmak ve Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü özellikle çocuklarımıza doğru anlatmak için bir dizi etkinlikler düzenledik. Bugün de Cumhuriyetimizin ilanının 99. Yılına özel 99 adet Atatürk fotoğafının kullanıldığı bir sergi açacağız. Sergimizde kullanılan fotoğraflar 1915 Çanakkale savaşından başlayarak 1953 yılında Atatürk’ün Etnografya’dan Anıtkabir’e nakline kadar kronolojik olarak düzenlenmiştir.

Bizler çok iyi biliyoruz ki; ülkemizde özgürce yaşıyorsak, sebebi Cumhuriyet. Bugünümüzü Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, Cumhuriyeti kuran o değerli büyüklerimize ve şehitlerimize borçluyuz. Bu anlayışla düzenleyeceğimiz sergimize tüm Hatay halkını bekliyoruz” diye belirtti.

29 Ekim cumartesi günü saat 10:30’da İskenderun Belediyesi Sanat Galerisinde açılacak olan sergi 4 Kasım 2022 cuma günü saat 16:00’ya kadar açık olacak.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın