Home / Hatay / SAHİLLER TER TEMİZ OLUYOR

SAHİLLER TER TEMİZ OLUYOR

Spread the love

Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı deniz ve sahillerde gerçekleştirdiği temizlik çalışmalarına devam ediyor. Denizde tekneler sahilde personel vasıtasıyla devam eden çalışmalar kapsamında çöp ve atıklar toplanarak sahillerden uzaklaştırılıyor.

İki adet deniz yüzeyi temizlik teknesi ile deniz yüzeyinde yüzer halde bulunan ambalaj atıkları ve çöpler toplanırken sahillerde 85 personel ara vermeden çalışmalarına devam ediyor.

Gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda, 15 Nisan ile 15 Ağustos tarihleri arasında deniz yüzeyinden 8 bin 200 kg, kumsallardan ise 382 ton çöp ve atık toplanarak bertaraf sahalarına taşındı.

Deniz ve sahillerde gerçekleştirilen çalışmalar ile ilgili açıklama Büyükşehir yetkilileri, Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın çevre hassasiyeti doğrultusunda Hatay’a yakışan temizliğin sağlanması amacıyla her alanda temizlik için çaba sarf ettiklerini belirtti.

Yerli ve yabancı turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği deniz ve sahillerde temizlik sağlanabilmesi amacıyla iki deniz temizlik teknesi ve 85 personel ile temizlik çalışmaları gerçekleştirildiğini bildiren yetkililer, vatandaşlardan bu çalışmalara ortak olmalarını ve çöp ve ambalaj atıklarını çöp kutularına atmalarını istedi. 

Dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de etkili olan Covid-19 salgını nedeniyle her zamankinden daha hassas davrandıklarını ve çalışmaların titizlikle sürdürüldüğünü ifade eden yetkililer, deniz ve sahillerde gerçekleştirilen çalışmaların yanı sıra şehir genelinde temizlik çalışmalarına önem verdiklerini belirtti. Büyükşehir yetkilileri son olarak hijyen ve sosyal mesafenin hayati önem taşıdığı bu süreçte vatandaşların da şehir temizliği konusunda üzerine düşeni yapması gerektiğini ifade etti.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Başkan Savaş, Antakya Şehirler Arası Otogarı’ndaki Tadilat Çalışmalarını İnceledi: Modern ve Güvenli Bir Terminal İçin Sona Yaklaşılıyor

Spread the love Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 6 Şubat Depremi’nde zarar …

7 comments

  1. Sahillere verilen önemden dolayı belediye çalışanlarını takdir ederim. Aslında insanların çevre konusunda duyarlı olması lazım.

  2. Hatay için güzel gelişmeleri bunlar sahil projeleri kentlerin bel kemigidir.

  3. Hatay’ın dış illerden veya ülkelerden turist çekmesinin sebebi denize kıyı olması ve sahillerinin uzunluğudur. Bu sahillerin de temiz olmaması zaten görülür bir durum olmamalıdır. Güzel bir haber görmek mutlu etti.

  4. Sahiller doğanın en güzel parçasından biri. insanlar daha temiz ve dikkatli olmalı. emeği geçen herkese teşekkürler.

  5. başarılı bir çalışma. bu şekilde devam edilirse güzel şehrimiz daha çok turist çekebilir. Bu da şehrimize çok güzel bir şekilde katkı sağlar. yapanlardan Allah razı olsun

  6. Herşey bizim elimizde çöp atmayalım yerlere atanları uyaralım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir