Home / Hatay / Reyhanlı / P. ER GÖKHAN ÇAKIR NASIL ŞEHİT EDİLDİ ?

P. ER GÖKHAN ÇAKIR NASIL ŞEHİT EDİLDİ ?

Spread the love

P. ER GÖKHAN ÇAKIR NASIL ŞEHİT EDİLDİGökhan Çakır Özgür Suriye ordusunun hakim olduğu bölgeden gelen ateş sonucu şehit oldu. Olayla ilgili valilik açıklamalarda bulundu

İşte valiliğin yaptığı o açıklamalar

10 Eylül 2015 Perşembe günü saat 02.00 sıralarında Hatay 2. Piyade Hudut Alay Komutanlığına bağlı Cilvegözü Piyade Hudut Karakolunda görevli personelin bulunduğu nöbet mevziisinden, Suriye tarafında bir görüntü alındığı bilgisi karakola bildirilmiştir.
Bölgeye intikal eden karakol komutanı yanındaki görevli personele mevzi aldırarak bir er ile beraber bölgeyi taramak üzere devriye görevi icra ederken, bir el silah sesi duyulmuş ve 1994 doğumlu Piyade Er Gökhan ÇAKIR yaralanmıştır.
Ateş edilen bölgeye angajman kuralları çerçevesinde misli ile karşılık verilmiş, olay yerine çağırılanambulans ile yaralı Gökhan ÇAKIR Antakya Devlet Hastanesine sevk edilmiştir.
Ancak burada yapılan tüm müdahalelere rağmen Piyade Er Gökhan Çakır, kurtarılamayarak şehit olmuştur. Şehidimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Suriyeliler Türklere yardım dağıttı.

Spread the love Türkiye’nin 50 milyon dolardan fazla para harcadığı Suriyeliler Hatay Reyhanlı’da yardıma muhtaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir