Home / Genel / Özel Kırıkhan Nazar Boncuğu Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinden anlamlı sergi

Özel Kırıkhan Nazar Boncuğu Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinden anlamlı sergi

Spread the love

Engelliler Haftası münasebetiyle Özel Kırıkhan Nazar Boncuğu Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinin yaptığı el işleri ve resimler düzenlenen sergiyle tanıtıldı.

Nazar Boncuğu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi yönetim kurulu başkanı Ersen Gök etkinlikle ilgili bir açıklama yaptı. Gök açıklamasında şunları söyledi :

”Dünya nüfusunun % 10’una yakını fiziksel, bilişsel/ruhsal, duyusal, duygusal veya gelişimsel bir engel ile yaşamak zorunda. Bugün gerek sosyal yaşamda gerekse iş yaşamında kendilerine çok zor yer bulan ve sağlık merkezleri, apartmanlar, okullar, üniversiteler, toplu taşıma araçları gibi yaşamın birçok alanında çeşitli “engeller” ile karşılaşan engelli insanlarımızın farkına varmak ve onlarla birlikte yaşadığımızı unutmamamız gerekiyor.

Bu nedenle, fiziksel, ruhsal ve sosyal açıdan tam iyi olma hali olarak tanımlanan sağlığın korunması ve geliştirilmesi için çaba sarf eden bizler, asıl engellerin bedenlerde değil, düşünce yapılarında olduğunu bir kez daha yinelemek isteriz.

Adımlarımızın biçiminin hiç önemi yoktur. Mühim olan yürüyüşümüzle sevgi ve dostluk köprüsünü geçmektir.

Dayanışma, empati ve sevgimiz ile engelsiz bir yaşamı hep birlikte inşa ediyoruz. Tüm algıları yıkacak, bizlere yeni bir soluk getirecek projelerimizle, minik kalplerimizin emekleriyle hepimizde umut yeşertecek olan çalışmaları Engelliler Haftası münasebetiyle resim ve el işi sergimizde sergilemekten onur duyuyoruz.

Engelli bireylerimizin yaptığı çalışmaları görmek üzere etkinliğimize katılan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

Sergiye, Belediye Başkan yardımcısı Tolga Üçdal, Siyasi parti ilçe başkanları, STK temsilcileri, vatandaşlar, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın