Home / Hatay / Kırıkhan / ÖNTÜRK, “FATİH SULTAN MEHMET , 21 YAŞINDAYDI” DEDİ.

ÖNTÜRK, “FATİH SULTAN MEHMET , 21 YAŞINDAYDI” DEDİ.

Spread the love

Ak Parti Hatay Milletvekili Mehmet Öntürk , basınla buluştu.

Milletvekili Mehmet Öntürk ,Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz  Ak Parti İlçe Başkanı Ö.Ayhan Şıkça ve parti temsilcileri ile birlikte  Kırıkhan ve Hassa’da faaliyet gösteren  basın mensuplarıyla Şehit Gülşah  Güler Sosyal tesislerinde bir araya gelerek 16 Nisan’da yapılacak olan Referandumla ilgili açıklamalarda bulundu.

Anayasada yapılacak olan değişiklik yapılacak olan 18 maddenin Türkiye’nin ve halkın yararına olduğunu anlatabilmek için çalışmalara başladıklarını belirten Milletvekili Öntürk,

Anayasa değişikliği maddelerini bir bir açıklayarak yeni sistemle, Türkiye’nin daha güçlü ve demokrasisine sahip bir ülke olacağını söyledi.

12 Eylül darbe anayasasından  bütün siyasi partilerin şikayetçi olduğunu  belirterek, partilerin seçim beyannamelerinde seçmenlerine anayasa değişikliği taahhüdünde bulunduklarını  dile getirdi.

MHP Genel Başkanı  Devlet Bahçeli’nin  “Sistemi tıkayan olmayacağım” söylemiyle başlattığı tutarlı siyaseti  duruşu sonrası başlatılan sistem değişikliği ile vesayet yönetimine son verilmesiyle istikrarlı yönetimin önü açılacağını ifade etti.

Yeni anayasa ile seçilme yaşının 18 ‘ e indirilmesi ,” Gelişmiş ülkelerin bir gerçeğidir”. dedi.

Gelişmiş dünya şartlarında genç nüfusun çok hızlı büyüme gelişme trende olduğunu  belirterek ,

Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u Feth ettiğinde 21 yaşındaydı. dedi.

Milletvekili Öntürk,

Milletvekili ve patron çocuklarının milletvekili seçileceği söylentisi  bir kara propagandadan ibaret olduğunu belirterek,

Bu güne kadar gelmiş geçmiş  hangi milletvekili ve başbakanın  babası zengin  biri dedi. Hepimizin babaları ya esnaf, ya çiftçi, ya da orta halli memur  dedi.

FETÖ/ PDY Terör Örgütüne de değinen Milletvekili Öntürk,

Dünyada yaşanan hiçbir darbe girişiminde  vatandaşın kendi silahının vatandaşa doğrultulmadığını milleti temsil eden meclisin bombalanmadığını belirterek, darbecilere en büyük cevabı Aziz Milletimiz vermiştir. Dedi.

İçerde ve dışarda Hayır kampanyası düzenleyenleri iyi analiz etmemiz lazım diyen Öntürk ;

Yapılacak değişikliklerle yetki karmaşasına son verileceğini, kararların  daha çabuk alınacağını, yatırımlarım önündeki tıkanıklığının daha hızlı aşılacağını, istikrarın ve gelişmenin boy göstereceği bir devlet idaresinin hakim olacağı bir sistemin kurulması için çaba sarf ettiklerini   belirtti.

Anayasa değişikliğine “Evet” diyen MHP ile ne zaman beraber bir çalışma içerisinde olacakları yönündeki bir soruya,

Milletvekili Öntürk ,verdiği cevapta;

Kırıkhan’da Genel Merkezlerin önünde bir siyaset vardır, akrabalık bağı güçlü olduğu için Kırıkhan’da yaşanan seçimlerde herkes bir birine saygı duyuyor.

CHP Milletvekili Birol Ertem benim okul arkadaşım bizim buradayken görüşüyorduk, şimdi Ankara’da zaman zaman bir araya geliyoruz. dedi.

Güçlü bir Türkiye için, istikrarlı bir Türkiye için, adalet için tüm halkımızın 16 Nisan ‘da ,EVET  vermesi hususlarında,

Önümüzdeki günlerde esnaflarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla ve halkımızla bir araya gelerek Başkanlık Sisteminin   ülke yararına olduğunu zihinlere kazıyacağız .” dedi.

 

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

BAŞKAN SAVAŞ’IN TAZİYE MESAJI

Spread the love Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, görev uçuşunda bulunan keşif …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir