Home / Siyaset / Milletvekili Ahrazoğlu’ndan 29 Ekim Mesajı

Milletvekili Ahrazoğlu’ndan 29 Ekim Mesajı

Spread the love

MHP Hatay Milletvekili Mehmet Ahrazoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 93. yıldönümünü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

29-ekim-cumhuriyet-bayrami-kutlu-olsun1

Ahrazoğlu, Türk Milletinin tarih boyunca hürriyetine düşkün olarak yaşadığını ve dünya tarihinde eşine rastlanmayan kutlu bir destan yazdığını, yedi düvele karşı savaşarak Kurtuluş Savaşı’nı kazandığını ve Cumhuriyet’i gelecek nesillere emanet ettiğini kaydetti

 

Mesajında Türkiye Cumhuriyetinin ağır bedeller sonucunda kurulduğunu; haksız, insanlık dışı ve gayri meşru engel ve emelleri aşarak tescillenmiş bir Milli Mücadele eseri olduğunu belirten Ahrazoğlu, “Bu eserin her satırı fedakârlık, her sayfası kahramanlıklarla doludur. Türk milleti 1919’lu yılların şartlarında içine sokulduğu ateş çemberini kırmayı bilmiş, karşılaştığı badireleri yüksek bir inanmışlıkla alt etmeyi başarmıştır. Adım adım büyüyen kurtuluş azmi, kademe kademe güçlenen diriliş aşkı hiç kuşku yok ki Türkiye Cumhuriyeti’nin duvarlarını örmüş, emperyalizmin tüm tuzaklarını bozmuştur. Elbette Türkiye Cumhuriyeti haklı bir davanın, zulme boyun eğmeyen milliyetçi bir şuurun ilelebet payidar kalacak bir mirası, her şartta müdafaa edilecek kutlu bir emanetidir.” dedi.

 

Ahrazoğlu, Türkiye Cumhuriyetinin yalnızca düşman unsurlara karşı kazanılmış zaferlerin mahsulü olmadığını, “Bunların yanında Cumhuriyetimiz işbirlikçilere, manda ve himaye arzusu taşıyan çevrelere, geleceği yabancıların boyunduruğu altında gören teslimiyetçi odaklara da tarihi bir cevap, milli bir duruş olarak tescil edilmiştir. Ancak Türkiye Cumhuriyeti, 93 yıl sonra ilk kez bu kadar zordadır, Cumhuriyet’e diş bileyen, milli birlik ve kimliğe ters bakan zihniyetler, bölücü ve yıkıcı terör örgütleri yine faaliyetlerini ısrarla sürdürmektedirler. Bunları kabullenmek mümkün değildir.” dedi.

 

Türk milleti bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hürriyetinden taviz vermeyeceğini belirtenAhrazoğlu, “Yüce Türk Milletinin bazı kutsal değerlerinin tartışıldığı günümüzde bu kutsal değerlerimize ve Cumhuriyete sahip çıkacağımıza üstüne basarak ifade ederken, bu vesileyle, Yüce Türk Milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyor; vatanın ve milletin birliği, dirliği ve bağımsızlığı için can veren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran milliyetçi kahramanlara, şehadetleriyle bizlere bağımsız yaşama duygusunu aşılayan muhterem şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.” şeklinde mesajını tamamlamıştır.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Milletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük olduğunu gösterirler.

Spread the loveMilletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir