Home / Siyaset / Milletvekili Ahrazoğlu’ndan 10 Kasım Mesajı

Milletvekili Ahrazoğlu’ndan 10 Kasım Mesajı

Spread the love

10-kasim-2

MHP Hatay Milletvekili Mehmet Ahrazoğlu, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 78. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

 

Ahrazoğlu mesajına, “Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kurucusu, istiklal mücadelemizin lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 78. sene-i devriyesini saygı, özlem ve rahmetle yâd ediyoruz.” şeklinde başlamıştır.

 

Mesajında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kısa ömrüne birçok başarıyı sığdırdığını, bu süre zarfında çok sayıda ilklere imza attığını belirten Ahrazoğlu, “Atatürk her kararında, her icraatında, her adımında Türk milletine inanmış, hür ve bağımsız yaşamanın vazgeçilmezliğini rehber edinmiştir. Gerek askerlik hizmeti süresince, gerekse de devlet ve siyaset hayatında karamsarlığa uzak durmuş, kaybetmeyi düşünmemiş, koyduğu yüksek hedeflerin peşinden ayrılmamıştır. Türk tarihinin şahsına yüklediği sorumlulukları ruhen, fikren ve vicdanen gıpta edilecek düzeyde taşımış, sonuçta Türkiye Cumhuriyeti’ni parlak zaferlerin üzerine özveri ve özgüven içinde bina etmiştir.” dedi.

 

Ahrazoğlu, 10 Kasım’ın bir ağlama ve yas tutma günü olmadığını, “Aziz Atatürk’ü daha iyi anlamak, eşsiz hizmetlerini samimiyetle kavramak için 10 Kasım bir fırsat, bir dönüm, bir tazelenme dönemidir. Doğan her fani gibi Atatürk de ölümü tatmıştır. Kaldı ki bu hayatın ve inançlarımızın değişmez kaidesidir. Önemli olan Gazi Atatürk’ün kutlu emanetlerine sahip çıkmak, büyük mirasına leke sürdürmemek, Türkiye Cumhuriyeti’nin payidarlığına zarar verdirmemektedir.” dedi.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün azim ve kararlılığı, gösterdiği hedefleri benimsemek ve “en büyük eserim” diyerek övdüğü ve “Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.” sözlerine konu olan Türkiye Cumhuriyeti’nin payidarlığına zarar verdirmemek en önemli vazifelerimizin başında gelmesi gerektiğini belirten Ahrazoğlu, “Bu düşüncelerle aramızdan ayrılışının 78. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnet duygularıyla anıyor, başta Atatürk olmak üzere milli mücadele kahramanlarıyla birlikte aziz şehitlerimizin hepsine Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.” Şeklinde mesajını tamamlamıştır.

10-kasim-ataturk

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Milletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük olduğunu gösterirler.

Spread the loveMilletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.