Home / Hatay / Milletvekili Ahrazoğlu Hatay heyetini ağırladı.

Milletvekili Ahrazoğlu Hatay heyetini ağırladı.

Spread the love

MHP Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet N. Ahrazoğlu, Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde Altıncısı düzenlenen ve açılışı yapılan 5 gün sürecek olan “Başkentte Hatay Günleri” vesilesi ile Ankara’ya gelen Hatay’lı Muhtarları, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz’u ve Sivil toplum kuruluşlarının Başkan ve yöneticilerinden oluşan heyeti TBMM’de ağırlamıştır.

 

Ahrazoğlu, toplantıda Hatay’ın sorunları hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunmuş ve iletilen tüm mesajları not alarak takipçisi olacağını beyan etmiştir.

 

Helal Akreditasyon Kurumu Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun Tasarısının 6. Maddesine yönelik verilmiş olan önergeler hakkında Milliyetçi Hareket Partisi grubu adına söz alan Ahrazoğlu konuşmasına; Aziz Atatürk’ün, 1 Kasım 1936’da TBMM açılış konuşmasında “Bu sırada, milletimizi gece gündüz meşgul eden başlıca büyük bir mesele, hakiki sahibi öz Türk olan İskenderun; Antakya ve havalisinin mukadderatıdır. Bunun üzerinde ciddiyet ve katiyetle durmaya mecburuz.” dediğini ifade etmiş ve “Hatay Benim şahsi meselemdir.” diyerek Hatay’a olan güvenini belirttiğini; “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Hatay Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen’i, Hatay Meclis Başkanı Abdülgani Türkmen’i, Hatay Başbakanı Abdurrahman Melek’i ve Hatay Devleti Meclisi Üyeleri ile Hatay’ı o gün bizlere emanet edenleri ve bu uğurda mücadele eden herkesi rahmet ve minnetle anıyor. Ruhları şad, mekanlarının cennet olmasını diliyorum.” şeklinde başlamıştır.

 

Hatay Milletvekili Ahrazoğlu konuşmasına, “Bugün 1 Kasım 2017. Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde açılışını bugün yaptığımız ve 5 gün sürecek olan Altıncısı düzenlenen “Başkentte Hatay Günleri” ne tüm Milletvekillerimizi eşleri ile davet ediyorum. Ayrıca arzu eden Milletvekili arkadaşlarımı Yarın Saat:10’da Kırıkhan’ın Meşhur CİĞERİNİ ve Hatay’ımızın KÜNEFESİNİ tatmaya davet ediyorum.” şeklinde devam etmiş ve tasarı üzerindeki görüşlerini ifade ederek konuşmasını tamamlamıştır.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

BÜYÜKŞEHİR, ET VE ET ÜRÜNLERİNDE DENETİMLERİNİ SIKILAŞTIRDI

Spread the love Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ve Antakya İlçe Tarım Müdürlüğü, et …

Bir yanıt yazın