Home / Genel / MasterGames Turnuvası’nda 600’den fazla üniversite mezunu yarıştı!

MasterGames Turnuvası’nda 600’den fazla üniversite mezunu yarıştı!

Spread the love

Kadın BasketÜniversite mezunlarının yarıştığı MasterGames 2016 Turnuvası Boğaziçi Üniversitesi Spor Tesislerinde yapılan masa tenisi, voleybol ve basketbol turnuvaları ile sona erdi. MasterGames bu yıl bir ilke imza atarak Dostluk Engelliler Spor Kulübü ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ataşehir Şubesi’yle gösteri maçları düzenledi.

 

Türkiye’nin önde gelen 15 üniversitesinden 600’den fazla mezun, turnuvada 9 ayrı dalda yarışmalara katıldı. Farklı üniversite tesislerinde gerçekleşen yarışmaların son etabı Boğaziçi Üniversitesi tesislerinde gerçekleşti. Özellikle 40 yaş üstü takımlarda voleybol ve basket maçları çok eğlenceli bir o kadar da heyecanlı geçti. Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul yerleşkesinde yapılan yelken şenliğinde ise mezunlar kendi okul arkadaşları ile birlikte keyifli bir gün yaşadılar.

MasterGames Turnuvası, 1980-1990 yılları arasında Ankara ve İstanbul’da birlikte top koşturan efsane basketbolcuları da  ilk kez bir araya getirdi. Grubun toplanmasına öncülük eden Boğaziçi Üniversitesi mezunu Gülden Kayahan şunları söyledi: “Bizleri bir araya getirecek bu platformu yarattığı için ve her birimizin yeniden sahalarda ”çocuklar gibi şen” kucaklaşmasına ve hiç  zaman geçmemişçesine o günlere dönmesine fırsat verdiği için emeği geçen herkese yürekten teşekkür ederiz. Gelecek yıl çok daha yüksek katılımlı, çok daha eğlenceli ve kazasız bir MasterGames’de, 50’nin üzerinde kategoride yeniden  buluşmak dileğiyle. Emeğini ve pozitif enerjisini esirgemeyen herkese gönül dolusu teşekkürler.”

 

Bu yıl MasterGames bir başka ilke daha imza attı ve birbirinden anlamlı iki toplum gönüllüsü dernek ile gösteri maçları düzenledi. Dostluk Engelliler Spor Klübü‘nün altı üyesi tekerlekli sandalyelerinde tam sahada müthiş fast break’ler ve seyrine doyum olmayan sayılar atarken; Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ataşehir Şubesi’nin üniversite bursiyerleri ve kardelenlerinin BU Dreamteam, Ankara, İstanbul ve İTU oyuncuları ile oluşturdukları karma takımla tam sahada gösterdikleri müthiş gayret ve azim seyreden herkesi etkiledi.

Masa tenisi Turnuvasında kadınlarda birinciliği Boğaziçi Üniversitesi’nden Hande Demirci, erkeklerde de yine Boğaziçi Üniversitesi’nden Mehmet Cem Yelten alarak, masa tenisi kupasını Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği’ne kazandırdılar. Voleybol ve basket turnuvalarında İTÜ mezunları ağırlıklarını koydular ve voleybol kızlar hariç tüm birincilikleri aldılar. Kadınlar voleybol dalında ise Bilgi Üniversitesi Mezunlar Derneği altın madalya kazandı.

Turnuva’nın kapanış partisi Sunset’te gerçekleştirildi. Destek veren Vodafone, Lezzet Co., Gode İstanbul, Creadvhouse, İstanbul Cerrahi, Pınar Grup, D-Marin, Sports TV, Marjinal Porter Novelli ve Ata Global’e  plaketleri verilirken, katılım sağlayan 14 dernek de sertifikalarını aldı.

 

MasterGames hakkında:

2014 yılından bu yana üniversite mezunları arası spor karşılaşmaları şeklinde tasarlanan ve hayata geçirilen bir etkinlik olan MasterGames’in amacı üniversite mezunlarının kendi okullarının mezunlar dernekleriyle iletişimlerini artırmak ve eski okul arkadaşlarının spor etrafında yeniden bir araya gelerek keyifli zaman geçirmesine vesile olmak. Katılımcı Üniversiteler: Bahçeşehir Üniversitesi Mezunlar Derneği, Bilkent Üniversitesi Mezunlar Derneği, Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği, Sabancı Üniversitesi Mezunlar Derneği, Yıldız Teknik Üniversitesi Mezunlar Derneği, Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneği, İstanbul Bilgi Üniversitesi Mezunlar Derneği, İstanbul Teknik Üniversitesi Mezunlar Derneği, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mezunlar Derneği, Özyeğin Üniversitesi Mezunlar Derneği, Haliç Üniversitesi, Kültür Üniversitesi, Işık Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

MHP Milletvekili Kaşıkçı, TMO’ya buğdayını veremeyen çiftçiye de destekleme istedi

Spread the love MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, buğdayını TMO’ya satamayan çiftçiye de destekleme yapılmasının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.