Home / Genel / Mansuroğlu; “Hiçbir Tarikatın Ülkeyi Yönetmesine İzin Vermeyeceğiz”

Mansuroğlu; “Hiçbir Tarikatın Ülkeyi Yönetmesine İzin Vermeyeceğiz”

Spread the love

CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu; “Hiçbir Tarikatın Ülkeyi Yönetmesine İzin Vermeyeceğiz”

Geçtiğimiz günlerde ülke gündemine bomba gibi düşen çocuk evlilikler konusu ile ilgili konuşan Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, Cumhuriyet çocukları olarak bu tür sapkınlıkları asla kabul etmeyeceklerini söyledi.

Tekke ve zaviyelerin 13 Aralık 1925 yılında resmen kapatıldığını hatırlatan Mansuroğlu, ne yazık ki 1950 sonrası çok partili sisteme geçilmesi ve sağ partilerin ülkeyi yönetmeye başlamasıyla tarikatların yeniden yapılanmaya başladığını anlattı.

Mansuroğlu; “Atatürk ve cumhuriyet düşmanı olan tarikatlar, çocukların üzerindeki sapkın düşünceleri ve gericilikleri ile ülke yönetiminde etkin rol oynamaya başladılar. O günden bu güne kadar bu tarikatların maceraları artarak devam etti. Bunlar bizim dinimizin temsilcileri değil. Hiçbir tarikatın rejimi değiştirmesine, ülkeyi yönetmesine izin vermeyeceğiz.

Geçtiğimiz yıllarda Konya’da yaşanan patlamada kaybettiğimiz çocuklarımızın ardından yaşananlar dün yüzüne çıktı. O patlama yaşanmasa kimsenin hiçbir şeyden haberi olmayacaktı.

Yine Ağrı’da bir okul müdürü öğrencilerinde uyguladığı tacizi görüntülemiş ve bu görüntüleriyle şantaj yapmaya başlamış, ailelerin şikayeti üzerine açığa çıkan olay sonrası açığa alınan okul müdürü, kamuoyunun ilgisizliği nedeniyle geçen hafta görevine iade edildi. Bu devletin okullarımızı, çocuklarımızı korumakta ne kadar aciz olduğunu gözler önüne sermektedir. CHP olarak çocuk istismarcılarını lanetliyoruz” şeklinde konuştu.

Ülke gündemindeki diğer sıkıntılara da değinen CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu; “Ülke gündemin garip şeyler oluyor. 5’li çete ülkenin tüm zenginliklerini hiç ediyor. Öte yandan herkesin merakla beklediği asgari ücret zammı ve EYT’lilerin durumu ile ilgili konuya alaycı gözle bakıyorlar. Sayın Bakan adeta alay edercesine cümleler kurmaktan maalesef çekinmiyor. Utanmadan sıkılmadan şikayet edebiliyorlar. 20 yıldır ülkeyi yöneten iktidarın hiçbir şeyden şikayet etme lüksü yok.

Cumhurbaşkanı çıkıyor, ‘Son defa beni seçin’ diyor. Görev süresi dolduğu, bir daha seçilemeyeceği için bunu söylemiyor. Bunu iyi anlamak lazım. Bir daha seçim yapmayacak onu söylüyor. Demokrasiyi alaşağı edecekler. Biz buna izin vermeyeceğiz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın