Home / Haber / Ekonomi / KONYA MERAM’DA KADIN ELİ

KONYA MERAM’DA KADIN ELİ

Spread the love

Meram, Konya’nın üzüm bağları ile meşhur, güzel bir ilçesi. Fatma Toru Meram’ın ilk kadın Belediye Başkanı. Harita Mühendisliğinde yüksek lisans yapmış, bu işin mutfağından yani Belediyecilikten gelen bir isim. Türkiye’de kadın belediye başkanlarımızın sayısı da oldukça az. Aslında Belediyecilik bayanlar için zor bir görev.

KONYA MERAM'DA KADIN ELİ

Başkan Toru, tertip düzen ve tecrübesiyle bu zoru başaranlardan. Meram Belediyesinin çalışmalarından, sürekli olarak tarafıma gelen maillerden haberdar oluyorum. Arada bir Merama gitme imkanım da oluyor. Oradaki çalışmaları yerinde görüyorum. Bilgi almak için Meram Belediyesi İnternet sitesine ve orada yapılan çalışmalara bakıyorum. İnternet Sitesi Meram’ın aynası.Belediyecilikte vizyon ve misyon önemli bir kavramlar… Kentin vizyonunda; tarihi, kültürü ve yeşil çevresinden aldığı mirasıyla, tarihsel kültürünü oturtmuş, yeşil dokusuna sahip çıkıp geliştirmiş, planlamalarını buna göre yapmış, her bakımdan geçmişinin tüm güzelliklerini geliştirmeye ve geleceğe taşımaya kararlı örnek bir belediye olmak yazıyor. Meram, örnek bir dünya şehri. Her alanda çalışmalar devam ediyor.  Meram Belediyesi kendisini aşmış, normal hizmete değil hizmette kaliteye önem veriyor.

Belediye Başkanı Fatma Toru, projelerini değişik başlıklar altında sıralamış.  Tamamlanan, Devam eden ve Planlanan Projeler. Kentsel dönüşümler, Restore edilen yerler, Kültürel Projeler.

Belediyecilik ekip işi. Ben değil biz mantığının en güçlü olduğu bir kurum. Ekibi organize etmek Belediye Başkanının görevi.Tabir caizse adeta bir orkestra şefi. Fatma Toru hanımefendi, göreve gelir gelmez hemen işe koyulmuş. Tespitleri yerli yerinde yaparak, tüm birimleri hemen harekete geçirmiş.

Başkan Toru, halkın acısında ve sevincinde ortak olan sevilen bir kişi. Gödene Kütüphanesi, Bilgi Merkezi, Osmangazi Sosyal Tesisi, Bacıyan-ı Meram Kooperatifi, Sosyal Yardım Merkezi ve Tahir Büyükkörükçü İmam Hatip Lisesi tamamladığı önemli projeler. Devam eden projeleri var. Ayrıca ileri dönük tasarladığı projeleri mevcut.

Meram Belediyesinin kardeş şehirleri, HADZİCİ (BOSNA HERSEK),  ŞEKİ (AZERBAYCAN),  YUEXIU (ÇİN), AKJOUJT (MORİTANYA),  TELAFER (IRAK)  ve GAZZE (FİLİSTİN).

Meram büyüyor, Konya büyüyor…

Başkanım yolun açık olsun. Ekibinizle daha nice hizmetlere diyor, teşekkür ediyorum. (Süleyman Göksu)

 

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

İskenderun’da Korkutan Kaza

Spread the love Arsuz Karaağaç mahallesi övündük köprüsünden meydana gelen kazada bir araç dereye yuvarlandı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.