Home / Yaşam / KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI TAHİR AKYÜREK

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI TAHİR AKYÜREK

Spread the love

Konya bir Dünya ve Hz. Mevlana Şehri. Allah dostlarının ve gönül insanlarının yaşadığı bir merkez. Önemli vizyona sahip, bir kent.

Geçtiğimiz günlerde Konya Japon Parkında, Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in Yönetim Kurulu’nda bulunduğu İslam Başkentleri ve Şehirleri Teşkilatı’nın (OICC), 11-13 Ağustos tarihleri arasında Konya’da yapılacak 30. Yönetim Kurulu ve İşbirliği Fonu ile 4. Dijital Etkileşim Komitesi ile ilgili basın toplantısına davetli olarak katıldım. Sayın Akyürek’i yakından tanıma imkanım oldu. Kendilerine Hatay’dan selam getirdiğimi söyledim. Çok memnun oldu, Hatay’a selamları var.
Sayın Başkan davetli basın mensuplarının sorularını çok dikkatli bir şekilde dinlediği, verdiği samimi cevaplarla konulara hakimiyetini gösterdi. Örnek Şehrin, Örnek Başkanı olduğunu her zaman ispatladı.
Sayın Akyürek, Uluslararası Teşkilatlarda Konya’yı en iyi şekilde temsil ettiklerini ayrıntılı olarak açıkladı. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak önemli ödüller aldıklarının altını çizdi.
Başkan Akyürek tenkitlere açık bir isim. Zaman zaman kendisinin de özeleştiriler yaptığını, görüş alış verişine her zaman önem verdiğini ifade etti.
Sayın Akyürek, samimi bir hava içerisinde geçen kahvaltılı basın toplantısında, Konya’nın hızla göç aldığını meseleleri çözmek için var olduklarını söyledi.
Temiz bir çevre ve yeşile hayran olduğunu belirten Başkan Tahir Akyürek Dünya kenti Konya’yı farklı ağaç ve çiçeklerle farklı bir görünüme kavuşturduklarını dile getirdi. Tatlı su konusunda önemli çalışmalar yaptıklarını, bu ağı daha da genişleteceklerini açıkladı.
Konya Büyükşehir’in hizmet alanının genişlediğini açıklayan Başkan Tahir Akyürek, tüm ilçelerin sorunlarını işi zamana bırakmadan, hedeflenenden daha hızlı bir şekilde çözüme kavuşturacaklarının vurgusunu yaptı.
Tarihi güzellikleri ortaya çıkarma konusunda her zaman üzerlerine düşen vazifeyi en iyi şekilde yaptıklarını, bu konuda ilgili mercilerle sürekli olarak görüştüklerini,
Bitirdiğimiz ve devam eden projelerle vatandaşın gönlünü kazanmanın huzurunu yaşıyoruz, sosyal medyayı sürekli olarak takip ediyorum, dedi.
Başka illerin Konya’yı kendilerine örnek almalarından çok mutlu olduklarını, bu konuda gerek sosyal medya ve gerekse diğer iletişim araçları ile olumlu tepkiler almalarının kendilerine çalışmalarında moral verdiğini, daha çok tempo kazandırdığını belirtti.
Konya’lı hemşerilerimizin verilen hizmetleri en iyi şekilde değerlendirdiklerinin her zaman farkındayız, halkımız kendilerine hizmet edenleri her zaman tanıyor ve takdir ediyor, çeşitli vesilelerle de ifade ediyorlar, dedi.
Başkan Tahir Akyürek, Konya’yı daha da ilerilere götürmek, her kesimle bir bütün olarak hepimizin ortak görevidir, diyerek sözlerini bitirdi.
Elbette Konya’da ve Ülkemizin her yerinde icraatlar ve güzellikler hızlı bir şekilde devam edecek, bundan şüphemiz yok.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e güzel misafirperverliğinden dolayı çok teşekkür ediyorum, çalışmalarında başarılar diliyorum.

About Süleyman GÖKSU

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Köşə yazarı hörmətli Mehmet Akif Terzi itirdik.

Spread the love Saytımızın köşə yazarı olan Mehmet Akif TERZİ, səhər dənizdə infarkt keçirərək öldü.İzmirdə …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.