Home / Genel / Kızılay’dan Farkındalık Yaratan Etkinlik

Kızılay’dan Farkındalık Yaratan Etkinlik

Spread the love

7-13 Ocak Dünya Beyaz Baston Görme Engelliler haftası dolayısıyla Kızılay Hatay tarafından 13 Ocak Cuma 15 Temmuz Milli İrade Parkında farkındalık yaratan bir etkinlik tertip edildi.

Kurulan etkinlik alanında vatandaşların gözleri bağlanarak engel parkurundan geçerken hissettikleri ve yaşadıkları tecrübe ile Farkındalık yaratmak, görme engelli kardeşlerimizin günlük hayatta yaşadığı zorlukları bir nebzede olsa paylaşabilmek ve anlayabilmek amaçlandı.

“ENGEL BEDEN YA DA FİZİKTE DEĞİL YÜREKTEDİR”

Kızılay Antakya Şube, Kızılay Hatay Toplum Merkezi, Kızılay Çocuk Koruma Merkezi, Kızılay Kadın Hatay, Genç Kızılay Hatay, Engelsiz Kızılay Hatay üye ve Gönüllülerinin ve vatandaşların katıldığı etkinlik yoğun ilgi ile karşılandı.

Gözleri bağlanan vatandaşlar “Yürümek bile bu kadar zor iken hayatının tüm gerekli alanlarında görme engelli kardeşlerimizin yaşamış olduğu zorluklarını görememenin verdiği duyguları kim bilir ne kadar zordur” diyerek her uzvun ayrı önemi olduğunu hissettiklerini ve bundan sonrası için de Engelli bireylere çok daha hassas davranacaklarını ifade ettiler.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın