Home / Hatay / Hassa / KIRIKHAN HASSALILAR DERNEĞİ

KIRIKHAN HASSALILAR DERNEĞİ

Spread the love

Kırıkhan’da ikamet eden Hassalılar,Kırıkhan Hassalılar Derneğini kurdular.

Kırıkhan Hassalılar Derneği

Kırıkhan dişçiliğini ülke ve dünya gündemine taşıyan Hassalılar,örgütlenerek dernek çatısı altında birleştiler.

Kırıkhan’da önemli bir nüfusa sahip olan Hassa’lılar olarak uzun yıllar sonra HASSA-DER Derneği adı altında bir araya gelerek,Kırıkhan ve Hassa’nın bürokratik ve siyasi erkanın katılımıyla derneğin açılışını gerçekleştirdiler.

Açılışa;

Kırıkhan Kaymakamı Hasan Gözen, Hassa Kaymakamı Mustafa Pala, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz,  Ak Parti İlçe Başkanı Ömer Ayhan Şıhça ve Ak Parti Yönetim kurulu üyeleri ve ilçe teşkilatı, Mhp İlçe Başkanı Erhan Yavuzyılmaz, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H.İbrahim Cesur, diğer ilçelerden gelen Hassa’lılar dernek yöneticileri, Hassa’lı İşadamları ve Kırıkhan’da yaşayan Hassa’lı vatandaşlar katıldı.

Dernek Başkanı Yunus Küçük yaptığı açılış konuşmasında ;

“ Kırıkhan Hassalılar derneğinin amacı bölgemizde yaşayan Hassalıları bir çatı altında toplayarak sorunlara çözüm bulma adına yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamaktır.
Bizler Kırıkhan’da yaşayan Hassalı hemşeriler olarak gücün ve nüfuzun başkalarına yaranmakta değil birlik ve beraberlikte olacağını düşünmekteyiz. Hedefimiz, unutulmaya yüz tutmuş Hassa tarihini yaşatmak adına bir araya gelip daha güçlü yarınlara ulaşmaktır.

Değerli Hassalılar sizin varlığınız bizim en büyük gücümüz ve motivasyon kaynağımızdır. Sizlerin bizim yanımızda olduğunu bilmek yolumuzu aydınlatan yegane ışık kaynağı olacaktır. “dedi.

Hassa Kaymakamı Mustafa PALA ise;

Hassalılar has insanlar,vatansever insanlar,memleket sevdasıyla dolu insanlar diye tarif ederek başladığı konuşmalarında;

“Yaptığım araştırmalar sonucunda Hatay dışındaki Hataylıların toplam nüfusu ortalama 300 bin ,Hassalıların sayısı ise 100 bin.Bu da hassa’nın ne kadar göç verdiğinin en büyük işareti. Biz İnşallah Hassa’ya yapılacak olan büyük projeler sayesinde bu dışa göçü,gurbetçilik kaderinin değişeceğine inanıyoruz.Biliyorsunuz hassa Organize sanayi Bölgesi ve Hassa Tünel projesi gerçekten Hassa’nın kaderini değiştirecektir.Hatay’ın ve bölgenin bir cazibe merkezi olacaktır.Buna yürekten inanıyoruz.Bu projelerde hiçbir aksama yok.Son hızla devam ediyor.Her geçen gün  bir aşama daha kaydediyoruz.

Dernekleşme çağımızda en önemli güç kaynağı.Birlik beraberlik göstergesidir.İlçemizin gelişmesinde söz sahibi olmak istiyorsak,düşüncelerimizin hesaba katılmasını istiyorsak,önce birlik beraberlik haline gelmeliyiz.Örgütlenip dernekleşmeliyiz.Bu gün burada kurulan derneğimiz ,diğer ilçe dernekleri  ve ilimizin dışındaki diğer Hassalılar derneklerimizi bir federasyon çatısı altında toplanmasını da önemli görüyorum..Birbirinden bağımsız ,birbirinden kopuk dernekler bir fayda getirmiyor.İnşallah en kısa zamanda  federasyon çatısı altında bir araya gelerek  bu gücün daha da artmasına vesile olunacaktır.”dedi.

Kırıkhan Kaymakamı Hasan Gözen ise ;

Kırıkhan ve Hassalıların aynı toprağın aynı bölgenin insanları olduğunu belirterek başladığı konuşmalarında;

Derneğin gayesi kendi üyeleri arasındaki birlik ve beraberliği geliştirmek,mensuplarının her türlü dert ve sıkıntılarını siyasi ve bürokratik otoritelere karşı dile getirmek,dolayısıyla bir ve beraber olduğunu göstererek kendi ağırlığını hissettirip,   kendine düşen  payı almaktır.Onun yanında temennimiz ve arzumuz kendi üyelerinin,özellikle çocukların eğitim ve öğretiminde bir merkez olmalarını temenni ediyorum.”dedi.

Kırıkhan belediye Başkanı Ayhan Yavuz ise yaptığı konuşmada;

Bizim Hassa ile ayrımız gaygımız yoktur.Kırıkhan’da 20 bin civarında Hassalı hemşerimiz var.Siyasette şu an Hassa ve Kırıkhan bölgesi hak ettiği değeri aldı.Önemli olan bundan sonrasını devam ettirmek.Siyasette gücünüzü arkaya alırsanız,hizmetler de arkasından çığ gibi gelir.Maddi ve yatırım anlamında istediği yere gelemeyen vatansever Hassa halkı, yakın gelecekte hayata  geçecek olan Türkiye’nin en büyük projelerinden  Hassa Tüneli ve Hassa OSB si, tüm gençlerimizin ve çocuklarımızın önünü açarak,Türkiye’nin en güçlü bölgelerinden biri olacağız.” Dedi.

Siyasi parti temsilcilerinin dernek faaliyetlerine yönelik dilek ve temenni konulu konuşmalarının  ardından HASSA-DER ‘in açılış kurdelesi kesildi.

Kırıkhan Hassalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği(HASSA-DER)’in Yönetim Kurulu ;

Yunus Küçük’ün  başkanlığında,Ali Meto,Bekir Şıkca ,Tarık Kelce,Ali Yeğen,İnayet Bilgin ve Mutlu Anlar’dan oluştu.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

CHP’ye destek veren Hassa Belediye Başkanı Karataş, disipline sevk edildi

Spread the love Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında, Hassa’daki yol sorununu çözmek için kredi kullanımına CHP’lilerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir