Home / Hatay / Kırıkhan / KIRIKHAN CHP İLÇE BAŞKANI İSMET BUĞDAYCI’NIN DARP EDİLMESİ İLE İLGİLİ VALİLİĞİN AÇIKLAMASI

KIRIKHAN CHP İLÇE BAŞKANI İSMET BUĞDAYCI’NIN DARP EDİLMESİ İLE İLGİLİ VALİLİĞİN AÇIKLAMASI

Spread the love

KIRIKHAN CHP İLÇE BAŞKANI İSMET BUĞDAYCI'NIN DARP EDİLMESİ İLE İLGİLİ VALİLİĞİN AÇIKLAMASIValilikten CHP Kırıkhan İlçe başkanı İsmet Buğdaycı’nın darp edilmesine ilişkin yapılan haberlerle ilgili yalanlama geldi.

Valiliğin yaptığı açıklamaya göre ‘ Kırıkhan CHP İlçe Başkanı İsmet Buğdaycı’nın darp edilmesi ile ilgili bazı basın yayın organlarında çıkan haberlerle ilgili olarak kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına aşağıdaki açıklamayı yapma gereği duyulmuştur.’ diye açıklama yapıldı.

Ve açıklamaya şöyle devam edildi;

23 Nisan 2015 Perşembe günü saat 22.20 sıralarında Kırıkhan İlçesi Cumhuriyet Mahallesinde bulunan ikameti önünde CHP İlçe Başkanı İsmet Buğdaycı’yı darp ederek kaçan Y.Ç. ve M.Ç. isimli iki şahıs, Polisin yapmış olduğu çalışmalar sonucunda yakalanmıştır.

Darp olayının esas faili olan Y.Ç. ilk ifadesinde; babası M.Ç.’nın önceden Kırıkhan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünde çalıştığını, Hatay Büyükşehir Belediyesinin kurulmasından sonra babasının kadrosunun HAT-SU Genel Müdürlüğüne aktarıldığını ve bu duruma babası ve kendisinin çok üzüldüğünü söylemiştir.

Bunun üzerine tekrar İtfaiye Müdürlüğüne geçmek için dilekçe verdiklerini ancak Kırıkhan CHP İlçe Başkanı İsmet Buğdaycı’nın babasının tayinini engellediğini öğrenmesinin ardından darp fiilini işlediğini beyan etmiştir.

Olayın faili olan her iki şahıs, tanzim edilen tahkikat evrakı ile birlikte sevk edildikleri Kırıkhan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan sorgulamanın ardından serbest bırakılmışlardır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Hatay Valiliği yukarıda ki basın bildirisini yayınlamıştır.

Kaynak: hatay valiliği

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

BAŞKAN SAVAŞ’IN TAZİYE MESAJI

Spread the love Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, görev uçuşunda bulunan keşif …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir