Home / Genel / Kardeş Şehir Aalen’den Lütfü Savaş’a Ziyaret

Kardeş Şehir Aalen’den Lütfü Savaş’a Ziyaret

Spread the love

Lütfü Savaş; “Örnek Olan Kardeşliğimiz Daha Da Güçlenmeye Devam Edecek”

Hatay’ın kardeş şehirlerinden biri olan Aalen’iN Belediye Başkanı Frederick Brütting ve beraberindeki heyet Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı ziyaret etti. Ziyarette, Başkan Savaş ve Brütting ortaklaşa gerçekleştirilen çalışmalar ve hizmetler hakkında istişarelerde bulundu.

Gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren HBB Başkanı Savaş; “Kardeş şehrimiz Aalen’den gelen misafirlerimiz bizi çok mutlu etti. İki şehir arasında yıllardır süren ve örnek olan kardeşliğimiz güçlenmeye devam edecek. Belediye başkanımıza ve misafirlerimize gerçekleştirmiş oldukları ziyaretten dolayı teşekkür ederim” dedi.

Brütting; “Oldukça Başarılı İşler Gerçekleştiriyorsunuz”

Hatay’da çok güzel bir şekilde karşılandığından dolayı oldukça mutlu olduğunu söyleyen Brütting; “Ailemiz de gittikçe büyüyor. EXPO gerçekten şahane. Sizleri takip etmekteyiz ve oldukça başarılı işler gerçekleştiriyorsunuz” diyerek Başkan Savaş’a çalışmalarında başarılar diledi.

Başkan Savaş, ziyaretin sonunda Frederick Brütting’e Hatay’a özgü çeşitli hediyeler verdi. Brütting de, Aalen Belediyesi bahçesinde yetiştirilen kestane ağacını Lütfü Savaş’a hediye ederek HBB ve Aalen Belediyesi’nin ortak girişimleriyle Reyhanlı ilçesinde açılan okul için bağışta bulunduklarını açıkladı. 

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın