Home / Siyaset / KADİR GECEMİZ KURTULUŞUMUZA VESİLE OLSUN

KADİR GECEMİZ KURTULUŞUMUZA VESİLE OLSUN

Spread the love

KADİR GECEMİZ KURTULUŞUMUZA VESİLE OLSUN

Ak Parti Dörtyol Kadın Kolları Başkanı Sermin Göksu, ‘Bin aydan daha hayırlı’  olan Mübarek Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 Başkan Göksu, mesajında Ramazan günlerinin Kadir Gecesi’yle sona yaklaştığını belirterek, “Mübarek Ramazan ayı içerisinde yer alan, mükafatların sınırsız olarak verildiği, kalplerimizin, duygu ve davranışlarımızın her türlü kötülükten arındığı, aramızdaki sevginin hepimizi kucaklaması için yeni adımlar atma imkanı bulduğumuz Kadir Gecesi’ni idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Kur ’an-ı Kerim ’in inmeye başladığı, İslam’da en kutsal ve faziletli gece olarak bilinen ve bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nin başta Dörtyollu hemşerilerimize, milletimize, İslam alemine hayır, huzur ve barış getirmesini Cenabı Allah ’tan niyaz ediyorum” dedi. Kadir Gecesi’nin İslam aleminde kan ve göz yaşının durmasına vesile olmasını temenni ettiklerini dile getiren Sermin Göksu, “Maalesef İslam coğrafyalarının birçoğunda kan, gözyaşı ve zulüm var. Doğu Türkistan’dan, Filistin’e, Çeçenistan’dan Arakan’a kadar birçok coğrafyada Müslüman kardeşlerimiz zor günler geçiriyor. Yüce Allah bu geceyi onların kurtuluşuna, kan ve gözyaşının durmasına vesile kılsın. Biz de dualarımızla kardeşlerimizin yanında olalım” ifadelerini kullandı.

Kadir gecesinin Ramazan Bayramının habercisi olduğunu dile getiren Göksu, “On bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayını tamamlamak üzereyiz. Ramazan ayında yardımlaşma ve dayanışma ruhunda yaşamış olduğumuz manevi duygulara bir de bayram sevinci eklenmiştir. Bayramlar kırgınlık ve dargınlıkların bittiği, yeni birlikteliklerin doğduğu zamanlardır. Bu duygu ve düşüncelerle Dörtyollu hemşerilerimin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı da şahsım ve Ak Parti Dörtyol Kadın Kolları adına tebrik ediyorum”  diye konuştu. (Haber Merkezi)

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Milletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük olduğunu gösterirler.

Spread the loveMilletvekili Ahrazoğlu: Umarım ki İslam ülkeleri ve diğer ülkeler Dünyanın da beşte 1’den büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir