Home / Genel / Kadınların Sanat Eserleri Tanıtıldı

Kadınların Sanat Eserleri Tanıtıldı

Spread the love

İskenderun sahilinde akşamüstü gezintiye çıkanların gördüklerinde gizleyemedikleri şaşkınlığın nedeni Atatürk Anıtı’nın arka tarafında İskele’nin hemen yanı başında İskenderunlu kadınların stantları, el emeği göz nuru ile ilmek ilmek sabırla ürettikleri her biri birbirinden güzel sanat eserleri görenleri büyülüyor.

Stantları; amigurimi, hint kınası, doğal taş takı , doğal taş yüzükler, eşarplar, el yapımı çanta, yüz hırka çeşitleri, su kabağından lambader, ahşap işleri, kum boncuk takılarından yapılan iğne oyaları süslüyor.

Akşam sefası için kendini sahile vuranların yorumları her biri diğerinden daha anlamlı. El sanatları stantlarına yolu düşenlerin yorumları, stantta görevli kadınları mutlu ediyor. Her cumatresi – pazar günü öğleden sonra Anıt Alanının arkasındaki kıyıda kurulan stantlar, hafta içi de Ulucami Caddesi ile Şükrü Kanatlı Caddesinin arasındaki yerde kuruluyor…

“İskenderun sahili Bodrum gibi Marmaris gibi olmuş değil mi?” yorumunu yapan stantları gezen bir çiftin yorumları duyanların mutlu ederken bir başkasının “Bak Bak İskenderun sahili Antalya görünümüne bürünmüş. Ne kadar güzel olmuş değil mi? Bunların hepsini siz mi yaptınız?”sözleri de ilkini tasdikler gibi oldu.

İskenderun Belediyesinin masa sandalye, Zabıta, elektrik hizmeti verdiği standartlarda kadınlar kazandıkları küçük küçük paralarla aile bütçesine katkı sunuyor.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın