Home / Genel / İTSO’da İSTE Teknopark Mimari Proje Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İTSO’da İSTE Teknopark Mimari Proje Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Spread the love

İskenderun Teknik Üniversitesi ile Teknopark’ın ortakları arasında yer alan İTSO’da değerlendirme toplantısı yapıldı.

2022 yılı içerisinde İSTE Rektörlüğünde Rektör Prof.Dr. Tolga Depci başkanlığında gerçekleştirilen ilk toplantıda, Teknopark’ın bölgemizde etkin ve donanımlı olarak hizmet verebilmesi sürecine ilişkin değerlendirmeler yapılmış ve Y. Mimar Müfit Tennioğlu tarafından, daha önce hazırlanarak,  İSTE Rektörlüğü’nce de  onaylanmış olan Teknopark Avam projesinin  detaylarının hazırlanmasına yönelik bir çalışma grubu oluşturulmuştu.

İTSO yönetim kurulu tarafından geçtiğimiz ay alınan teklifler neticesinde , detay projelerin hazırlanmasını üstlenen AKBAY Yapı Müh.Mim.İnş.San. ve Tic.Ltd.Şti. firması  Mimar Mert Akbay  ile İSTE Öğretim Üyesi – İSTE Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. L. Cenk Kumruoğlu,  İSTE Öğretim Görevlisi Oğuzhan Arı ve İTSO Yönetim Kurulu üyesi  Sedat Uysal,  İTSO Genel Sekreteri  Figen Gül  Dönmez , odamız işbirliğinde yürütülen çalışmanın bir adımı olarak, İSTE Teknopark binasının yapımına yönelik detay projelerin hazırlanabilmesi için,  proje  üzerinde değerlendirmelerde bulunmak üzere  , İTSO’nun ev sahipliğinde toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda, karşılıklı görüş alışverişi yapılarak,  detay projelerin   tamamlanması ve İSTE Rektörlüğü’ne ilgili bakanlığa sunulmak üzere teslim edilebilmesi için önemli adım atılmıştır.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın