Home / Genel / İSTE’de 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlaması

İSTE’de 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlaması

Spread the love

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü düzenlediği etkinlikle kutladı. Öğretmenler Günü için Perşembe akşamı bir etkinlik düzenledi. İSTE Turkuaz Salonda saat 19.00’da başlayan programa İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, DTO Başkanı Kemal Kutlu, protokol üyeleri, İSTE akademik ve idari personelleri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Öğretmenler! Yeni nesli, cumhuriyetin fedakar öğretmen ve eğitimcileri, sizler yetiştireceksiniz. Yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır” sözüyle etkinliğin açılış konuşmasına başlayan İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci tarihte önemli tüm isimlerin hocalarıyla var olduğunun altını çizdi.

Ecdadımızın eğitime verdiği öneme değinen Rektör Depci; “Milli ahlakı yüksek nesiller yetiştirerek ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşımanızı temenni ediyorum” dedi.

Öğretmenler Gününe Özel Konser

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliğinde İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı Öğr. Gör. Valentyn Trofimov, Öğr. Gör. Olga Trofimova ve Öğr. Gör. Daryna Trofimova Trio (flüt, keman ve fagot) eserler seslendirdi.

Dr. Öğretim Üyesi Okay Özdağ bestesi ve/ya düzenlemesi kendine ait eserler seslendirirken; solist Öğr. Gör. Pınar Dağdeviren’e Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Dağdeviren piyano ile eşlik etti. Doç. Servet Çetin’in Türk Halk Müziğinden eserler seslendirdiği etkinlikte sahneye son olarak Öğr. Gör. Umut Gürbüz Seydialioğlu ve öğrencileri çıktı. Konser salonda keyifle takip edildi. (Haber Merkezi)

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın