Home / Genel / İskenderunlu sanatçı Zeyni Toprak 3. kişisel sergisini açıyor

İskenderunlu sanatçı Zeyni Toprak 3. kişisel sergisini açıyor

Spread the love

İskenderun’un yetiştirdiği resim sanatçılarından Zeyni Toprak “Hayallere Giden Yol” resim sergisini haftaya açıyor.

12 eylül pazartesi günü, saat 14:00’te İskenderun Belediyesi Sanat Galerisinde (Eski Nikah Salonu) açılacak sergi 17 eylül cuma günü akşamına kadar açık kalacak.

Her zaman özgür ruh anlayışıyla eserlerini hayata geçirdiğini ifade eden Zeyni Toprak, ‘Hayallere Giden Yol’u şöyle yorumladı; 

“Resim yapmaya başladığım ilk yıllardan itibaren ruhumu özgürce tüm çıplaklığıyla ifade edebilmek en büyük isteğim oldu. Dünyayı yorumlayışım, hiçbir zaman baktığım nesne veya varlığın fiziksel görüntü ve özellikleriyle olmadı. Arayışım hep gözle görünenin derinliklerine ulaşabilmek içindi. Hani o; en saf ve gerçek haliyle kendini saklı tutmak isteyen öze ulaşabilme çabası diyebilirim. Başka bir deyişle benim resimlerim ‘ruhun özünü resmedebilme’ gayretidir. 

‘Hayallerime Giden Yol’; bedenin büyülü mevsimlere, dünyaya ve sunduğu tüm ilhamlara ait olduğu ve ruhun özgürce ışığa doğru yol aldığı bir serüvendir. Umarım bana eşlik ederken bu yolculuk sizler için de ilham verici, özgürleştirici, ışık dolu bir keşif ve dışavurum olur.” dedi.

Resim sanatçısı Toprak, pazartesi açacağı 3. kişisel sergisine tüm sanatseverleri ve Hatay halkını davet etti..

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın