Home / Hatay / İskenderun / İSKENDERUN’DA PATLAYAN BOMBA İLE İLGİLİ VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

İSKENDERUN’DA PATLAYAN BOMBA İLE İLGİLİ VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

Spread the love

İSKENDERUN'DA PATLAYAN BOMBA İLE İLGİLİ VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİHatay Valiliğinden İskenderun Azganlık  Mahallesi / Amanos kırsallarında bulunan yüksek gerilim hatlarına PKK’lı teröristlerce yapılan Sabotaj’a açıkla geldi.

Valiliğin yaptığı O açıklamalar;

İskenderun / Azganlık Mahallesi Amanoslar kırsalında bölücü terör örgütü mensupları tarafından 11 Ağustos 2015 Salı günü yüksek gerilim hattına yönelik yapılan sabotaj ile ilgili olarak olay yeri incelemesi yapmak ve TEİAŞ ekibinin emniyetini sağlanmak maksadıyla 14 Ağustos 2015 Cuma günü güvenlik güçleri söz konusu bölgeye gittiler.

14 Ağustos 2015 Cuma günü güvenlik güçleri ile mayın tespit köpek timi tarafından yapılan incelemede tespit edilemeyen ve teröristlerce önceden döşenen el yapımı patlayıcı saat 07.30 sıralarında görevlilerden birinin basması neticesinde infilak etmiştir.

Patlamanın etkisi ile İ.S. ve F.A. isimli iki TEİAŞ görevlisi yaralanmıştır. Yaralı personel MKÜ Tıp Fakültesi Hastanesi ile İskenderun Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmış olup, hayati tehlikeleri bulunmamaktadır.

Olayla ilgili olarak adli ve idari tahkikata başlanılmıştır. Menfur saldırıda yaralanan TEİAŞ görevlilerine acil şifalar dileriz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Arsuz’dan İskenderun İstikametine Hareket Eden Araç Kaza Yaptı

Spread the love Hatay’ın Arsuz ilçesinden İskenderun istikametine doğru İki araçta karşı şeride geçmesi ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.