Home / Genel / İSKENDERUN’DA 19 MAYIS COŞKUSU

İSKENDERUN’DA 19 MAYIS COŞKUSU

Spread the love

İskenderun’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 103. yıldönümünde törenle kutlandı.

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ve Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 103’üncü Yıldönümü münasebetiyle düzenlenen çelenk sunma törenine katıldı.

19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a hareketiyle Anadolu’nun bağımsızlık meşalesini yakan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceğimizin teminatı gençlerimize armağan ettiği bu önemli ve müstesna günün 103. yıldönümünü coşkuyla yaşarken, Kaymakam İskender Yönden’in uhdesinde, İskenderun Sakarya Spor Salonu’nda kutlama etkinliği gerçekleştirildi.

Sakarya Spor Salonu’nda düzenlenen program kapsamında; Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin anısına saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşımız okundu.
Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nin okunması ve Gençlik ve Spor İlçe Müdür Vekili Ufuk Dinçer tarafından günün anlam ve önemine yönelik yapılan konuşmanın akabinde Gençlik Haftası kapsamında icra edilen spor müsabakalarında ilk 3’e giren gençlerimize ödülleri takdim edildi.

İskenderun Halk Eğitim Merkezi bünyesindeki Halk Oyunları Ekibi tarafından yapılan gösteriyi müteakiben çeşitli spor gösterileri de yapıldı. 103 yıllık ruh ve coşkunun; nesilden nesile aynı heyecanla ilelebet devam edeceği bir kez daha gözler önüne serildi.

‘ATATÜRK’Ü SAYGIYLA, MİNNETLE ANIYORUZ’
Kaymakam Yönden, “Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak idrak ettiğimiz bu özel ve müstesna gün; milli mücadelemizin ulvi bir adımı olmakla birlikte yüzünü geleceğe dönmüş nesillerin en büyük ilham kaynağıdır. Türk gençliğinin, bu ilhamdan aldığı feyz ve güç ile ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacağı ve dünyaya örnek olabilecek uygarlık adımları atacağına inancımız da sonsuzdur. Bu duygu ve düşüncelerle; bu müstesna günü bizlere armağan eden Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, kutsal vatan topraklarımızın bütünlüğü ve necip milletimizin selameti için canını feda ederek şehadete intikal eden aziz şehitlerimizi ve şehadetin şahidi olan kahraman gazilerimizi rahmet, minnet, şükran ve saygıyla yâd ederken geleceğimizin teminatı olan tüm gençlerimiz ve sporcularımız ile muhterem halkımızı en derin sevgi ve saygıyla selamlıyor, bayramlarınızı en kalbi duygularımla kutluyorum” dedi.

’19 MAYIS, MİLLETİMİZ İÇİN BAĞIMSIZLIK VE KARARLILIK SEMBOLÜDÜR’
Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ise, “Milli mücadelenin fitilinin ateşlendiği, tarihimizde önemli bir dönüm noktası olan 19 Mayıs, Gençlik ve Spor Bayramı olmasının yanında milletimiz için büyük bir iftihar kaynağı, inanç, bağımsızlık ve kararlılık sembolüdür. Gençlerimizin, kurtuluş mücadelesinin en anlamlı günlerinden olan 19 Mayıs’ın derin manasını idrak ederek aynı ruh ve azimle aziz şehitlerimizin canları pahasına koruduğu bu vatanı daha ileriye taşıyacaklarına, değerlerimize ve ilkelerimize sahip çıkacaklarına güvenimiz tamdır.Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, kahraman Şehitlerimizi ve Gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, geleceğimizin teminatı olan sevgili gençlerimizin ve değerli halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, saygı ve sevgiyle selamlıyorum” açıklamasında bulundu.

Törene, askeri erkan, siyasi parti başkanları, STK temsilcileri, Atakaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Recep Atakaş da katıldı.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın