Home / Genel / İSKENDERUN’DA 11 HIRSIZLIK ŞÜPHELİSİ YAKALANDI

İSKENDERUN’DA 11 HIRSIZLIK ŞÜPHELİSİ YAKALANDI

Spread the love

Hatay’ın İskenderun ilçesinde farklı zamanlarda, farklı mahallelerde meydana gelen hırsızlık olaylarının faillerinin yakalanmasına ilişkin yapılan çalışma sonucunda 11 şüpheli yakalandı.

Edinilen bilgilere göre, Hatay Emniyet Müdürlüğü görevlilerince hırsızlık olaylarının önlenmesi ve faillerinin yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında İskenderun’da 17 Kasım 2022 günü Dumlupınar ve Numune Mahallelerinde meydana gelen Elektrikli Bisiklet Hırsızlığı olayı ile ilgili iki şahıs yakalandı.
20 Kasım tarihinde Güzelçay Mahallesinde işyeri ve kurumdan hırsızlık olayı ile ilgili dört, Meydan Mahallesinde ikamet içerisinde suçüstü iki, Yenişehir Mahallesinde yağma olayının şüphelisi bir kişi olmak üzere, 21 Kasım 2022 günü de kovalamaca sonucu hırsızlık suçundan aranan 2 şahıs ekiplerce yakalandı.

Hırsızlık olaylarıyla ilgili olarak bir adet Yuki Marka motosiklet, 18 bin dolarlık filtre yapımında kullanılan sac, işlenmiş malzeme, kerpeten, falçata, tornavida, yankeski, elektrik kablosu ele geçirildi.

Üç farklı mahallede meydana gelen hırsızlık olayının failleri oldukları belirlenen E.U, A.K., M.A.A., L.Ç., O.B., A.B., A.Ö., M.C., R.K., A.K., Z.K gözaltına alındı. Hırsızlık olaylarında çalınan eşyalar ise Emniyet ekiplerince sahiplerine teslim edilirken, şüpheliler de sağlık kontrolleri sonrasında yargılanmak üzere adli makamlara sevk edildi.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın