Home / Genel / İskenderun Karate İhtisas Kulübü 13 madalya ile şehre döndü

İskenderun Karate İhtisas Kulübü 13 madalya ile şehre döndü

Spread the love

Seyhan Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Karate İl Temsilciliği iş birliği ile gerçekleştirilen Merhum Mehmet Özlü İller arası Karate Turnuvası tamamlandı. Nihat Geven Spor Salonu’nda düzenlenen turnuvaya, 12 il, 32 kulüpten, 560 sporcu katıldı.

Turnuvada büyük bir başarı elde ederek genel klasmanda 2. olan İskenderun Karate İhtisas Kulübü sporcuları 6 1.lik, 3 2.lik, 4 3.lük kazanarak adeta turnuvaya damgalarını vurdu.

İlk defa turnuvalara katılan ve 2008 doğumlular Yıldızlar  57. kg.’da mücadele eden Alperen AYDIN çekişmeli geçen müsabakaların ardından rakiplerini yenerek şampiyon oldu. 

Okuduğu okulda tatsız bir olay yaşamasının ardından karate sporuna merak saldığını ifade eden Alperen AYDIN kısa sürede başarı elde etmenin haklı gururunu yaşadığını belirterek, “Kazandığım birincilik ödülümü gençlere her zaman, her şartta güvenmiş ve geleceği kesin bir dille emanet etmiş Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e armağan ediyorum. Bugün şehrimiz olan İskenderun’un adını bölgeye duyurdum. Asıl amacım Hatay’ımızın adını ülkeye duyurmak ve daha sonra da Türkiye’nin adını dünyaya duyurmaktır. Bunun için var gücümle çalışmaya devam edeceğim. Bu vesile ile bizi şampiyonaya hazırlayan değerli antrenörlerimizi de teşekkür ediyorum.”

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın