Home / Genel / İskenderun Çevre Koruma Derneği Başkanı Nermin Yıldırım Kara: Çöp Kokuları Çevreyi Rahatsız Ediyor

İskenderun Çevre Koruma Derneği Başkanı Nermin Yıldırım Kara: Çöp Kokuları Çevreyi Rahatsız Ediyor

Spread the love

İskenderun Çevre Koruma Derneği Başkanı Nermin Yıldırım Kara, İskenderun’da son günlerde çöp kokularının çevreyi büyük ölçüde rahatsız ettiğini söyledi.

Başkan Nermin  Yıldırım Kara herkesi işbirliğine çağırırken, yaptığı açıklamada,

Son günlerde İsmet İnönü, Şekere, Mustafa Kemal’ mahallesi Numune olmak üzere civar  bir çok mahalleyi ve Şahin Tepesi ile Siteleri yakından  ilgilendiren ağır, genzi yakan, rahatsız edici çöp kokusu ile ilgili halkın yoğun ve haklı şikayetleri hem kamuoyunda hem de birebir de şikayetlere konu almaktadır.

Sorun özellikle halk sağlığı açısından önemli olup söz konusu  Mahalle Muhtarlarının da girişimleriyle çözülmeye çalışılmakta, gerekli istişareler yapılmaktadır. İlimizin siyasi parti ayırt etmeksizin  saygıdeğer Milletvekilleri, Belediye Başkanları, Mülki İdare amirleri yılın belirli dönemlerinde yaşadığımız bu soruna kalıcı bir çözüm üretme konusunda işbirliği yapmalıdır.

Tekrar ifade ediyoruz ki Anayasanın 56. maddesi;  ‘’Herkesin sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahip olduğu,  Çevreyi geliştirmek çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek Devletin ve Vatandaşların ödevidir ‘’ İlkesinden hareketle yaşam alanlarımızı yakından ilgilendiren sağlık Çevre sorunun çözülmesini bir an önce istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın