Home / Genel / Irkçı Tehdit’e Yönelik Önerge Sundu!

Irkçı Tehdit’e Yönelik Önerge Sundu!

Spread the love

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu, Reyhanlı´daki Konuk Horlak Ortaokulu´nda, okul müdürü A.M. ve okul görevlisi A.G.´nin, beden eğitimi öğretmeni V.S.´yi ırkçı-mezhepçi ifadelerle tehdit ettiği iddialarını, önergeyle Türkiye Büyük Millet Meclisi´ne (TBMM) taşıdı.

Milletvekili Mengüllüoğlu, TBMM Başkanlığına verdiği ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından yanıtlandırılması istediği önergesinde, “Öğretmen V.S.´ye aleviliği üzerinden hakaretlerde bulunduğu iddia edilen bu şahıslarla ilgili bir soruşturma yürütülmekte midir?” diye sordu.

Bakan Özer´e hangi soruları sordu?

Önergesinde, öğretmen V.S.´nin jandarmaya yapmış olduğu şikâyet üzerine, okul müdürü A.M.´nin n “arkamda AKP milletvekilleri var, bize bir şey yapamazlar” dediği iddialarına da yer veren atay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu, Milli Eğitim Bakanı Özer´e şu soruları yöneltti:

“Öğretmen V.S.´ye aleviliği üzerinden hakaretlerde bulunduğu iddia edilen bu şahıslarla ilgili bir soruşturma yürütülmekte midir? Okul müdürüyle ilgili devam ettiği ifade edilen önceki soruşturmanın akıbeti nedir? Bir kadın öğretmenin dinsel/mezhepsel inançları üzerinden hakaret ve tehditlere uğraması karşısında bakanlık olarak harekete geçecek misiniz? Okul müdürünün her fırsatta ´arkamdalar´ dediği AKP milletvekilleri kimdir? Anayasayı ve evrensel insan haklarını ihlal eden mezhepçi, ayrımcı ve çağdışı bu tutum ve davranışlara yönelik değerlendirmeleriniz nedir?”

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın