Home / Genel / İmkanlar ve Yaşanan Sorunlar Görüşüldü

İmkanlar ve Yaşanan Sorunlar Görüşüldü

Spread the love

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, sporcuların antrenman yapabileceği HATSU’ya ait alandaki haklarından feragat ettiklerini ve alanı İskenderunspor’un kullanımına bıraktıklarını bildirdi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İskenderunspor Kulüp BaşBaşkanı Hakan Bolat ve İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz’la bir araya gelerek turuncu-mavili takımın sahip olduğu imkânları ve yaşanan bazı sorunları değerlendirdi.

Atakaş Hatayspor’un ve Hatay Büyükşehir Belediyespor’un başarılarında büyük pay sahibi olan Lütfü Savaş, bu sezon 2. Lig’in kapısından dönen İskenderunspor’u unutmadı. Görüşmede Başkan Savaş, kulüp başkanı Hakan Balat’ın talebi üzerine, sporcuların antrenman yapabileceği HATSU’ya ait alandaki haklarından feragat ettiklerini ve alanı İskenderunspor’un kullanımına bıraktıklarını bildirdi.

Söz konusu alanın bir kısmına futbol sahası yapılacağını, alanda sporcuların kaldığı yerin de bulunduğunu ifade eden Savaş, İskenderunspor’u da Atakaş Hatayspor gibi Süper Lig’de görmek istediklerini vurguladı.

Savaş ayrıca, şehrin takımlarının milli takımlara sporcu verebilecek imkânlara sahip olması için her türlü desteği vereceklerini belirterek İskenderun’daki mevcut stadın yıkılmaması için talep ettiklerini hatırlatarak “Valimizden ricamız İskenderun stadı çocukların, gençlerin spor yapabileceği, İskenderunluların kullanabileceği bir yer olarak kalsın” diye konuştu.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın