Home / Genel / İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden İpek Dokuma Kursu

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden İpek Dokuma Kursu

Spread the love

İl Kültür ve Turizm Bakanlığının kaybolmaya yüz tutmuş Türk Süsleme Sanatları ve Geleneksel El Sanatlarını tanıtmak, aslına uygun olarak öğretip gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği faaliyetler kapsamında ilimizde “İpek Dokuma’ Kursu açılacak. Konuyla ilgili İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Bakanlığımızca Türkiye genelinde kaybolmaya yüz tutmuş Türk Süsleme Sanatları ve Geleneksel El Sanatlarını tanıtmak, bozulmasını, yok olmasını önleyerek yaşatmak, aslına uygun olarak öğretip gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak amacıyla 2022 Yılı Yaygın Kültürel Eğitim Faaliyetleri kapsamında halka yönelik kurslar düzenlenmektedir.

2022 Yılı Yaygın Kültürel Eğitim Faaliyetleri kapsamında Müdürlüğümüz bünyesinde 16 Mayıs 2022 tarihinde “İpek Dokuma” kursu açılacaktır. Müdürlüğümüz bünyesinde ve denetiminde düzenlenecek “İpek Dokuma” kursu Dokuma Ustası Tülay GENÇ tarafından kendi atölyesinde verilecektir.

Başvurular 18 Nisan-6 Mayıs 2022 tarihleri arasında İlimiz Kültür ve Turizm Müdürlüğüne yapılacaktır. Söz konusu kursa katılma talebinde bulunacakların aşağıda belirtilen belgelerle birlikte Müdürlüğümüze şahsen başvurmaları gerekmektedir.”

Başvuru için gerekli belgelerin; Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, İki Adet Vesikalık Fotoğraf, Yabancı Uyruklu Kişilerden İkametgâh Beyanı, 18 Yaşından Küçük Kursiyerlerin Velisinden İzin Belgesi olduğu kaydedildi. 

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın