Home / Hatay / İklim Değişikliği Ve Çocuklar Sergisi Expo Antakya Alanında

İklim Değişikliği Ve Çocuklar Sergisi Expo Antakya Alanında

Spread the love

EXPO 2021 Hatay’ın Antakya’daki alanı ‘İklim Değişikliği ve Çocuklar’ fotoğraf sergisine ev sahipliği yapacak.

UNICEF VE TED Hatay Koleji iş birliğiyle Hataylılarla buluşacak sergi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, Antakya EXPO alanında kapılarını ziyaretçilere açacak.

Sergide, kirliliğin azaltılması, çevresel açıdan sürdürülebilir çözümlerin benimsenmesi, çocukların iklim değişikliğinin etkilerinden korunması ve iklim eylemine katılımlarının teşvik edilmesi çağrısında bulunulacak.

TED Hatay Koleji öğrencilerinin sergi açılışındaki ortak mesajı “İklim krizine karşı zamanımız azalıyor ama herkesin yapacak çok işi var” olacak.

TED Hatay Koleji Yönetim Kurulu Başkanı ve kurucu temsilcisi Prof. Dr. Mustafa Özat, sergiyle ilgili olarak “TED Hatay Koleji ailesi olarak hem bölgemizi hem de dünyayı derinden etkileyen iklim değişikliği ile mücadele çalışmalarına öncülük etmekte gönüllü oluyoruz” dedi.

UNICEF Türkiye Temsilcisi Regina De Dominicis, iklim krizinin tüm çocukları eşit derecede etkilemeyen bir çocuk hakları krizi olduğunu hatırlattı.

De Dominicis “İklim değişikliğinden en az sorumlu olanlar çocuklar olmasına karşın iklim değişikliğinin en büyük yükünü çocuklar çekecek. Bu nedenle UNICEF, hükümetleri şimdi harekete geçmeye ve tüm sektörlerde çevresel açıdan sürdürülebilir çözümleri benimsemeye, bir yandan da iklim değişikliğinden zaten etkilenen çocukları korumaya ve onları çevresel açıdan sürdürülebilir yaşam tarzlarının teşvikinin merkezine koymaya çağırıyor” ifadelerini kullandı.

Tüm insanların tek yuvası olan gezegeni kurtarmak için sorumlulukları hatırlatmak amacıyla yapılan sergi, ilk kez geçen yıl aralık ayında, UNICEF’in 75. kuruluş yıl dönümünde, Ankara’da düzenlenmişti.

Açılışını Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın yapacağı sergi, 23 Nisan Cumartesi günü saat 16.00’da başlayacak ve bir ay boyunca konuklarını ağırlayacak.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

BÜYÜKŞEHİR, ET VE ET ÜRÜNLERİNDE DENETİMLERİNİ SIKILAŞTIRDI

Spread the love Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ve Antakya İlçe Tarım Müdürlüğü, et …

Bir yanıt yazın