Home / Haber / Ekonomi / Huğlu’dan 1453 Fetih Koleksiyonu

Huğlu’dan 1453 Fetih Koleksiyonu

Spread the love

Konya’da bulunan Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi’nin, İstanbul’un fethine addettiği ‘1453 Fetih Koleksiyonu’ 5. Uluslararası İstanbul Prohunt Fuarı’nda görücüye çıktı.

Huglu

Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Naci Tanık yaptığı açıklamada, “Tam 563 yıl önce… Gök gürledi, yağdı gülleler taştan surlara. ‘Allah Allah’ edaları ile yürüdü yiğitler. Haliç sırtlarından aştı kadırgalar. Demir zincirler kırıldı. Fatih göründü beyaz atının sırtında. Zafer yakın ama düşman pekti. 29 Mayıs’ta son hücuma kalkıldı. Ertesi gün güneş ayrı bir güzel doğdu. Kuşatma son buldu. Zor oldu ama güzel oldu. Yedi tepeli muhteşem şehir. İşte böyle İstanbul oldu.

Bu destansı hikayenin 563. yıl dönümünde Türkiye’nin ilk av tüfeği üreticilerinden Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi olarak, ölümsüz bir eser bırakmak ve bu kahramanlık öyküsünün hatıralarını her daim yaşatmak istedik. Bunun neticesinde dört aylık bir çalışmanın sonucunda, 1453 Fetih koleksiyonumuzu sizlerle buluşturduk.” dedi.

1962 yılında resmi kurulumu gerçekleşen, 100 yılı aşkın efsanevi tarihe sahip olan ve bugün 450 çalışanıyla 25.000 metrekare alanda faaliyet gösteren kooperatif, çeşitli yayınlarda dünyaca ünlü marka danışmanı Simon Anholt tarafından da övülmüştür.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

DÖVİZDEKİ HAREKETLİLİĞİN GELİR DAĞILIMI ÜZERİNE ETKİLERİ

Spread the loveYazımda dövizde meydana gelen hareketliliğin gelir dağılımı üzerinde ne gibi etkileri olduğunu anlatmaya …

Bir yanıt yazın