Home / Genel / HATAY’IN DEĞERLERİ İSTANBUL’A TAŞINDI

HATAY’IN DEĞERLERİ İSTANBUL’A TAŞINDI

Spread the love

Hatay’ın doğal, tarihi ve kültürel güzellikleri İstanbul’a taşındı, Memleket Günleri Hataylılar Buluşuyor programı başladı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen fuara katıldı. Maltepe Etkinlik Alanı’nda yapılan fuara Savaş ile birlikte milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve İstanbul’da yaşayan çok sayıda Hataylı katılım gösterdi.

Fuarın açılışında konuşan Savaş, Hatay’ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ne son emanet ettiği vatan toprağı olduğunu belirtti.

SAVAŞ: HATAY’A GELMEK İÇİN ÇOK SEBEP VAR

Hatay’ın tüm ilçelerinin birbirinden değerli olduğunu ifade eden Savaş, “Yayla görmek, denize girmek, kaplıca sularından faydalanmak ve güzel yemek yemek isteyen herkes Hatay’a gelecek. Hatay’a gelmek için sebep çok. Burada şehrimizin güzelliklerinin demoları var. Şehrimizin güzelliklerini tatmak isteyen herkesi Hatay’a bekliyoruz” diyerek organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Savaş ve katılımcılar HATAY yazılı künefenin şerbetini birlikte döktü ve açılış kurdelesini kesti. Lütfü Savaş, daha sonra fuardaki stantları tek tek gezerek stant yetkililerinden bilgi aldı.

İstanbul’da Hatay Günleri 25 Eylül’e kadar İstanbul Maltepe etkinlik alanında devam edecek.

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın