Home / Hatay / Defne / Hatay’ın Defne İlçesine Hastane Yapılacak

Hatay’ın Defne İlçesine Hastane Yapılacak

Spread the love

Hatay Tabip Odası, Defne ilçesine Hastane yapımı için topladığı 10 bin imzayı Sağlık Bakanlığına iletilmek üzere Hatay Valiliğine teslim edecek.

Hatay Tabip Odası Yönetim Kurulu imzasıyla yapılan Basın açıklamasında, “Defne’ye Devlet Hastanesi istiyoruz” taleplerini yineleyerek şu ifadelere yer verdiler:

“Defne 160000 nüfusu ile Hatay ilinin üçüncü büyük ilçesidir. İlçede yaşayan vatandaşların en yakın hastaneye gidebilmek için kilometrelerce yol kat etmesi gerekmektedir. Bu acil vakalar için kimi zaman geç kalınan bir müdahaleye, kimi zaman da hastaların kaybına sebep olmaktadır. Vatandaşlar mevcut hastanelere ulaşmakta zorluk çekmekte, gittiklerinde ise yapılan tetkiklerin sonucu için saatlerce o hastanede beklemek zorunda kalmaktadır.

Defne halkı ikinci basamak sağlık hizmetlerine erişimde zorluklar yaşamaktadır. Ülkemizde 20000 nüfuslu çeşitli ilçelerde Devlet Hastanesi var iken Defne ilçesinde bulunmaması büyük bir eksikliktir. Konu ile ilgili çeşitli girişimler yapılmış, fakat yazılı somut bir adım atılmamıştır. İlçede yaşayan vatandaşların sağlık hakkı ve yaşam hakkı için ulaşılabilir bir yerde Devlet Hastanesi yapılmasını talep ediyoruz.

Defne’ye Devlet Hastanesi yapılması ile ilgili yaptığımız imza kampanyasında vatandaşlar hastaneye ulaşmada yaşadıkları zorlukları dile getirdiler. Kısa zamanda topladığımız 10000 kadar imzayı Sağlık Bakanlığı’na iletilmesi talebiyle Hatay Valiliği’ne veriyoruz. Yetkililerden Defne’ye Devlet Hastanesi yapılması hususunda gerekli somut adımların atılmasını ve konu hakkında kamuoyunun bilgilendirilmesini istiyoruz. “

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Amerikan Kültür Dil Okulları, Deprem Sonrası Kapılarını Açıyor

Spread the love Uzun yıllardır Defne ilçesinde önemli çalışmalara imza atan ve binlerce öğrenciye farklı …

Bir yanıt yazın