Home / Genel / Hatay Jandarması 106 Terörist Yakaladı

Hatay Jandarması 106 Terörist Yakaladı

Spread the love

Hatay Jandarması, 2022’de; 2’si büyük, 12’si orta, 474’ü küçük toplam 488 operasyon yaptı. DEAŞ’lı 47 kişi, PKK’lı 35 kişi ve FETÖ’cü 24 kişi olmak üzere, 106 teröristi yakaladı.

Hatay İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin, geride kalan 2022 yılı içerisinde, ilimizde; 2’si büyük, 12’si orta büyüklükte, 474’ü de küçük olmak üzere, toplam 488 operasyona imza attığı, bu operasyonlar sırasında yasa dışı terör örgütleri DEAŞ’lı 47 kişi, PKK’lı 35 kişi ile FETÖ’cü  24 kişi olmak üzere, toplam 106 teröristi yakaladığı duyuruldu. Hatay İl Jandarma ekiplerinin, 2022 yılı içerisinde Hatay’da 103 sığınak ve barınağı imha ettiği, 12’si ağır olmak üzere toplam 18 silah ele geçirdiği, 290 elektronik fünye, 6434 çeşitli muhtelif mühimmat, 19 telsiz ile 319 kg patlayıcı madde ele geçirdiği de kaydedildi.

Hatay İl Jandarma ekiplerinin ilimizde 2022 yılındaki çalışmalarıyla ilgili özet bilgi şöyle:

“BTÖ mensuplarının Hatay’da faaliyet göstermesinin engellenmesine yönelik olarak, Suriye ülkesi sınır hattı dahil olmak üzere, alan hakimiyeti sağlamak ve örgüt mensuplarının geçmiş dönemlerde kullandıkları yaşam alanlarının kullanılamaz hale getirilmesi için terörle mücadele harekâtına aralıksız olarak devam edilmektedir. Eren Abluka-12 (Amanoslar) ve Eren Abluka Sonbahar Kış-8 (Amanoslar) operasyonları kapsamında, ayrıca ülkemize yasal olmayan yollarla girmeye çalışan ve terör örgütleri içerisinde faaliyet gösteren 47 DEAŞ silahlı terör örgütü üyesi ile terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik 35 PKK/KCK-PYD/YPG silahlı terör örgütü üyesi ve 24 FETÖ silahlı terör örgütü üyesi yakalanmıştır. Operasyonlarda 106 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmış, 51 şüpheli tutuklanarak cezaevine teslim edilmiş, 47 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, 8 şüpheli ise serbest/sınır dışı edilmiştir.

Hatay İl Jandarma Komutanlığı’nca, terör örgütleri ve bu örgütlerin gerçekleştirebilecekleri eylemlere karşı mücadelemiz, teknolojik imkân ve kabiliyetlerden en üst seviyede faydalanılarak, diğer kurumlarla işbirliği içerisinde azim ve kararlılıkla devam etmektedir.”

About Nevzat Kurt

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Özçelik-İş’te Muhtarlarla Siyaset Üstü Memleket Buluşması

Spread the love İskenderun Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Rıza Kekeç ve mahalle muhtarları, Özçelik İş …

Bir yanıt yazın