Home / Hatay / Hatay Büyükşehir Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Hatay Büyükşehir Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Spread the love

Hatay BüyükşehirHatay Büyükşehir Belediye(HBB) Meclisi Mayıs Ayı Olağan Toplantısının 1. Oturumu 9 Mayıs Pazartesi günü Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

HBB Meclis Salonu’nda 11 Nisan 2016 tarihli Meclis toplantısının karar özetinin okunmasıyla başlayan Mayıs ayı Meclis toplantısı, gündemin ilk 2 maddesinde yer alan HBB’nin 2015 Mali yılına ait gelir- gider kesin hesap cetvellerinin görüşülmesi ve 2016 Mali yılına ait ek bütçenin görüşülmesi konuları ele alındı.

BAŞKAN SAVAŞ’TAN HBB’NİN HİZMETLERİ YETERSİZ DİYEN MECLİS ÜYELERİNE: UZUN YILLARDIR AYNI BÖLGELERDE İDARECİLİK YAPARAK ÇÖZÜM ÜRETEMEYEN ARKADAŞLAR, HBB’NİN 2 YILDA TÜM SORUNLARI ÇÖZMESİNİ BEKLİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin kurulduğu günden bu yana geçen süre zarfında gecesini gündüze kattığını, Hatay’ın her noktasına eşit hizmet götürerek vatandaşlarının rahat ve huzuru için çalıştıklarını ve onların takdirini kazandıklarını, önümüzdeki 3 yıllık süreçte de hız kesmeden hizmetlerine devam edeceklerini ifade eden Başkan Savaş, “Üzücü olan şu ki uzun yıllardır aynı bölgelerde idarecilik yapan arkadaşlarım çözüm üretemedikleri ve el atmadıkları bölge sorunlarının Büyükşehir tarafından 2 yılda çözümlenmesini bekliyor. Aynı zamanda gerek Büyükşehir’in gerek HATSU’nun bütçelerine ya da hizmetlerine ret oyu vererek hizmet bekliyorsunuz” ifadeleriyle Büyükşehrin hizmet götürme noktasında yetersiz olduğunu savunan meclis üyeleriyle konu ile ilgili görüşlerini paylaştı.

HBB, HATAY’IN HER NOKTASINDA DEV PROJELERLE SAHADA

Hatay halkının ihtiyaçlarına cevap verecek her türlü projeye ve hizmete imza atmak için 2016 Mali yılı bütçesine istenen Ek bütçenin görüşüldüğü madde ile ilgili açıklamalarda bulunan HBB Fen İşleri Etüt Proje Şube Müdürü Hasan Ziya Hamidoğlu, Yayladağı’ndan Kırıkhan’a, Defne’den Altınözü’ne kadar tüm ilçelerde yapılacak ve Hatay halkının yaşam kalitesini yükseltecek ve katkılar sunacak tüm projeler hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi.

PAC MEYDANI PROJESİ EN YAKIN ZAMANDA HAYATA GEÇEREK ADLİYE- ARSUZ KATLI KAVŞAĞI GİBİ ULAŞIMA ÇARE OLACAK

İskenderun İsmet İnönü Kavşağı ve Tayfur Sökmen Bulvarı(PAC Meydanı) yolunda yapılması planlanan Battı- Çıktı Kavşağı hakkında açıklamalarda bulunan HBB Ulaşım Daire Başkanı Muhammed İkbal Polat, “Bundan önce hayata geçirdiğimiz İskenderun Arsuz- Adliye Katlı Kavşağı projemiz gibi bu projemiz de bölge trafiğinin rahatlaması için büyük önem teşkil ediyor. 50 bin araç kapasiteli bölgede gerçekleştireceğimiz bu proje ile hem yaya hem de araç güvenliğini sağlayacak ve trafik yoğunluğunu da çözeceğiz. Her geçen gün artan araç ve insan sayısını göz önünde bulundurarak bu projeyi hazırladık. Aynı zamanda projeyi hazırlarken şehir estetiğini ve mimarisini de göz önünde bulundurup hayata geçirerek çözüm üretmiş olacağız ve Hatay halkımızın rahat bir şekilde ulaşım yapmasını sağlayacağız.

“HBB, HİZMETLERİYLE HATAY’IN HER NOKTASINDA OLMAYA VE HATAY HALKINA TEMAS ETMEYE DEVAM EDECEK”

Hazırlanan bu projenin ulaşımı rahatlatacak uzun vadeli bir çalışma olduğunu belirten Başkan Savaş, “Biz bu projeyi hazırlarken İskenderun Ticaret Odası’nın(İTSO) ev sahipliğinde şehrin tüm dinamikleriyle bir araya gelerek hazırladık. Hazırlanan birçok proje arasında en beğenilen proje bu olduğu için sizlerle paylaştık. 10 gün içerisinde yine İTSO’nun ev sahipliğinde bir araya gelerek projeyi detaylandıracağız. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da hizmetlerimizi ihtiyaç durumuna göre ilçelerimize ve mahallelerimize götüreceğiz. Geç kaldığımız bölgeler muhakkak var; ancak siz de takdir edersiniz ki her proje zaman alıyor ve hemen çıkmıyor. Hepsinin ayrı ayrı arsa çalışması, altyapı çalışması, ihale süreci var. Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleri Hatay’ın her noktasında olmaya ve Hatay halkının bütününü kapsayacak şekilde devam edecektir” diyerek altyapı ve üstyapı çalışmalarında Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin çalışmalarına ara vermeden ve hız kesmeden devam ettiğini sizlerin vereceğiniz katkı ile de bu sürelerin kısalabileceğini belirtti.

MAYIS AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISININ 2’NCİ OTURUMU ÇARŞAMBA GÜNÜ GERÇEKLEŞECEK

HBB Mayıs Ayı Meclis Toplantısı’na Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edilen 2015 Mali yılına ait gelir- gider kesin hesap cetvellerinin ve 2016 Mali yılına ait ek bütçenin yeniden görüşülmesi için ara verildi.

Toplantının 2’nci oturumu, 11 Mayıs Çarşamba günü saat 13.00’te HBB Meclis Salonu’nda gerçekleşecek.

Kaynak: HBB

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ZİRVESİ EXPO’DA BULUŞUYOR

Spread the love Bu elektronik posta ve onunla iletilen bütün dosyalar sadece göndericisi tarafından alması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir