Home / Hatay / Hassa / HASSA’DA YIL SONU ŞENLİĞİ DEVAM EDİYOR.

HASSA’DA YIL SONU ŞENLİĞİ DEVAM EDİYOR.

Spread the love

2014- 2015 Eğitim Öğretim yılının sona ermesi nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü  tarafından 4 gün sürecek yıl sonu şenlikleri düzenlendi.

Yıl Sonu Şenliği Hassa15 Kasım Parkında devam eden yıl sonu şenliklerinde; okullarımız, birbirinden güzel etkinliklere imza attı.

Hassa Kaymakamı Mustafa PALA,Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel,Garnizon ve Jandarma Komutanı Yüzbaşı Nuri Dilek,Başkan Yardımcıları Seyfettin Araz ve Recep Tufan,Emniyet Amiri Mustafa Ateş,Milli Eğitim Müdürü Önder Sarı,Ak Parti İlçe Başkanı Turgay Demir,kurum amirleri,görevli öğretmenler ve öğrencilerin yanı sıra ve geniş halk topluluğunun katıldığı yıl sonu etkinliği şenlik havasında geçiyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Önder Sarı,yaptığı konuşmada;

2015/2016 eğitim öğretim yılı içerisinde  öğrencilerin müfredat doğrultusunda aldıkları eğitimin yanı sıra boş zamanlarını da sportif ve kültürel faaliyetlerle değerlendirdiğini kaydetti.

Hassa Kaymakamı Mustafa PALA, şenlikte yaptığı konuşmada, yıl sonu etkinliklerinin geleneksel hale getireceklerini hatırlatarak,

Gayretlerinden dolayı eğitim camiasına ,öğrencilere ve kursiyerlere teşekkür etti.

Ayrıca Beyaz Bayrak kazanan okul müdürlerine de belgelerini takdim etti.

Şenlik kapsamında;

Öğrenciler  tarafından oynanan  halk oyunları,tiyatro gösterileri,Hassa halkı tarafından büyük alkış alırken,kursiyerlerin “ El emeği göz nuru” ürünler büyük beğeni kazanıyor.

Hassalı Kadınlar tarafından  “Bakır İşlemecili” kursunda üretilen birbirinden değerli eserler,şenliğin en gözde ürünleri arasında yer alıyor.

Bu yıl ikinci kez gerçekleştirilen yıl sonu şenliklerin ilk iki günü  15 Kasım parkında saat 18.00’e kadar süreceği, Çarşamba Günü Akbez,Bölgesinde ,Perşembe günü ise Aktepe bölgesinde devam edeceği bildirildi..

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

CHP’ye destek veren Hassa Belediye Başkanı Karataş, disipline sevk edildi

Spread the love Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında, Hassa’daki yol sorununu çözmek için kredi kullanımına CHP’lilerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir