Home / Hatay / Hassa / HASSA’DA YAĞMUR DUASI

HASSA’DA YAĞMUR DUASI

Spread the love

Hafta sonu Hassa Ardıçlı’da yapılan yağmur duası sonrası, gökyüzünden rahmet boşaldı. Ardıçlı Köroğlu Dağı Ziyarettepe’de gerçekleştirilen yağmur duasında buluşan binlerce vatandaşın dua ve istiğfarına, Hassa Belediye Başkan yardımcısı Ahmet Çinçin,Hassa Eski Belediye Başkanı Mehmet Karataş, Ardıçlı Belediye Başkanı Mustafa Köroğlu, Müftü Vekili Mehmet Sain ,muhtarlar ve siyasi parti temsilcileri ortak oldular.

Gönüllü vatandaşların önderliğinde; hayırseverlerin ve küçükbaş hayvan sahiplerinin katkılarıyla gerçekleştirilen yağmur duasında İlçe Müftü Vekili Ahmet Demir Hoca’nın kıldırdığı iki rekat namazın ardından, kuraklığın sona ermesi, yağmurun yağması ve bereketin yeryüzüne gelmesi için bütün eller Sema’ya yükseldi ve Allah’a yöneldi. Törende, 40 adet küçükbaş hayvan, Allah rızası için kurban edilerek tövbe ve istiğfar çekildi.

‘Yağmur Duası’ programında, kesilen kurbanlar, büyük kazanlarda pişireler aç karınlar doyuruldu. Vatandaşlar arasında muhabbet ve sevginin hâkim olduğu yağmur duası sonrası, halka yemek ikramı yapıldı.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

CHP’ye destek veren Hassa Belediye Başkanı Karataş, disipline sevk edildi

Spread the love Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında, Hassa’daki yol sorununu çözmek için kredi kullanımına CHP’lilerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir