Home / Hatay / Hassa / HASSA’DA SURİYELİ ÖĞRENCİLERDEN RESİM SERGİSİ

HASSA’DA SURİYELİ ÖĞRENCİLERDEN RESİM SERGİSİ

Spread the love

Hassa’da eğitim gören Suriyeli öğrencilerin yaptıkları resimlerden oluşan sergi açıldı.

 

Ülkemizde bulunan Suriyeli çocuklarımızın yaşadıkları üzücü olayları atlatması,bu sürecin sağlıklı hale getirilmesi,topluma ve hayata kazandırılmasının yanında,

Suriyeli öğrencilerinin duygu dünyalarını keşfetmek ve duygularına ortak olmak amacıyla ilçe genelinde misafir edilen tüm Suriyeli öğrencilere yönelik yaşadıklarını şiir ve resim yoluyla dışa vurmalarını sağlamak amacıyla sergi düzenlendi.

Hassa Kaymakamı  Mustafa Pala,

İncesu Geçici Eğitim Merkezinde serginin açılışında, Suriyeli mültecilere hem devletin hem de halkın kucak açtığını söyledi.

“Milletimiz, derin kökleri, engin duygu ve düşüncesiyle dünyada ve bölgesinde yaşanan sosyal ve siyasi olaylarda hep birleştirici,bütünleştirici,kardeşlik ruhunu ayakta tutmaya çalışan bir tutum sergilemiş ve sergileyecektir.dedi.

Türkiye’nin yardımsever bir ülke olduğunun altını çizen Pala,

“Suriye, hem kültür hem din kardeşliğimizin olduğu hem de sınırdaş olduğumuz bir ülke olması nedeniyle, dünyada Suriyeli kardeşlerimize en fazla kucak açan ve en fazla ilgi gösteren ülke olmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Biz Suriyeli kardeşlerimizi hiçbir zaman yük olarak görmüyoruz. Kendilerini misafir olarak görüyoruz” diye konuştu.

Hassa Kaymakamı PALA, ilçede yaklaşık 800 Suriyeli öğrencinin geçici eğitim merkezleri ve diğer okullarda eğitim gördüğünü aktardı.

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek sergi açıldı.

Geçici Eğitim Merkezlerinde Görev Yapan Öğretmen Maysaa Alomar, yardımlarından  dolayı Türk Halkına teşekkür etti.

Törene Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Nuri Dilek, İlçe Emniyet Amiri Mustafa Ateş ,İlçe Milli Eğitim Müdür V. Önder Sarı  ve öğrenciler katıldı.

 

Suriyeliler

Suriyeli çocuklar

Hassa Kaymakamı

Suriye Resim

Suriye ve Resimler

Suriyeli Çocukların Resimleri

Hassa Kaymakamı ve Belediye Başkanı

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

CHP’ye destek veren Hassa Belediye Başkanı Karataş, disipline sevk edildi

Spread the love Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında, Hassa’daki yol sorununu çözmek için kredi kullanımına CHP’lilerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir