Home / Hatay / Hassa / HASSA’DA OSB İÇİN ÖNEMLİ GELİŞME

HASSA’DA OSB İÇİN ÖNEMLİ GELİŞME

Spread the love

HASSA’DA OSB İÇİN ÖNEMLİ GELİŞME

Hassa OSB için Bakanlık yetkilileri Hassa’ya geldi.

Hassa OSB için Bakanlık Yetkilileri ,Hassa’ya gelerek çalışmalarını tamamladı.

Bilim ve Sanayi Bakanlığı ve kurum temsilcilerinin katıldığı  Hassa OSB yer tespit çalışmaları Hassa Belediye Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Bakanlık temsilcilerinin başkanlığında kurulan komisyon çalışmalarında kurumlar,OSB alanını kendileri açısından değerlendirdiler.

Valilik Yatırım ve İzleme Koordinasyon Kurulu Başkanlığının OSB alanı için hazırladığı çalışmalar,komisyonca değerlendirerek,kurumlar kendi görüş ve düşüncelerini tutanak haline getirdiler.

Hassa Belediye Başkanı Abdurrahman DEMİREL,konu ile yaptığı açıklamada;

“2009 Yılında başlattığımız Hassa Tüneli ve Hassa OSB projesi çalışmalarının somut adımlarına bugün Hassa’da şahit oluyoruz.  Türkiye’nin en büyük Organize Sanayi Bölgesinin Hassa’da yapılması, bizim için büyük bir fırsattır.Bu fırsatı Hassa adına, iyi değerlendirmek için gayret gösteriyoruz.Temel dokuyu bozmayacak şekilde,bir OSB ‘yi  kurmak istiyoruz. Dedi.

Başkan Demirel;

Hassa Organize Sanayi Bölgesi’nin,

Hassa’da tarıma dayalı ekonomiden sanayi ekonomisine geçişte çok önemli bir adım olduğunu belirterek, yakın çevresi için istihdam ümidi, bölgeye gelecek yatırımcılar için fırsat, bölge için kalkınma anlamına geldiğini, sözlerine ekledi.

Hassa Kaymakamı Mustafa PALA’da yaptığı açıklamada;

“86 bin dönüm alan kapasitesine sahip olan Leçelik  alanımızın ,şu an itibarı ile 45 bin dönüm alanı “Hassa Organize Sanayi Bölgesi “ olarak ,Bilim ve Sanayi Bakanlığı tarafından onaylanmıştır.

Bilim ve Sanayi Bakanlığı ve  kurum  ilçemize gelerek OSB çalışmalarını yapmışlardır.Artık OSB çalışmaları belli bir ivme kazarak hızla devam etmektedir.

Bu proje ; Gaziantep ve Güneydoğu Sanayisi ile  İskenderun Körfezi  arasında koridor olacaktır.  Lojistik sektörü için önemli bir ekonomik kazanç sağlayacaktır.

İç savaş sonrası yeniden kurulacak Suriye’ye açılabilecek sınır kapısı ile Ortadoğu-İskenderun Limanı arasında stratejik önem arz edecektir. Dedi.

 

Kaymakam PALA;

“İlçenin ve bölgenin ufkunu değiştirecek olan bu  proje ile  Hassa , gelecekte “Hatay’ın Parlayan Yıldızı “olarak anılacaktır.dedi.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

CHP’ye destek veren Hassa Belediye Başkanı Karataş, disipline sevk edildi

Spread the love Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında, Hassa’daki yol sorununu çözmek için kredi kullanımına CHP’lilerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.