Home / Hatay / Hassa / HASSA BELEDİYESİ HACILAR’A ÇIKARTMA YAPTI.

HASSA BELEDİYESİ HACILAR’A ÇIKARTMA YAPTI.

Spread the love

Hassa Belediyesi Başkanı ,yarımcıları ve daire müdürleriyle Hacılar mahallesini ziyaret ettiler.

Hassan’nın tarihi geçmişi en eski olan ve Kırıkhan dişçiliğinin merkezi Hacılar Mahallesinin sorunlarını yerinde tespit etmek ve çözüm bulmak amacıyla ziyaret eden belediye ekibini Mahalle Muhtarı Sarı karşıladı.

Hacılar mahallesi tarihi çınarın altında mahallenin sorunların dinleyen Hassa Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel ve heyeti ,hep birlikte mahalleyi gezerek, yapılacak çalışmaları tespit ettiler.

Mahallede bulunan tarihi kemer köprülerin zarar gören yerlerinin tarihi dokusuna uygun olarak onarılmasına karar verildi. Kışın sel sularından hasar gören sokak yollarının parke yapılaması ve yazın ortalarına kadar akan derenin ıslah edilmesi için gerekli çalışmaların yapılması hususun da Belediyenin Fen İşleri elamanlar tarafından yerinde inceleme ve ölçümler yapıldı.

Hassa Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel burada yaptığı açıklamada;

“Bugün başkan yardımcılarım ve bütün ekibimle ilçemizin tarihi ve şirin mahallesi Hacılar’a gelerek, ihtiyar heyeti ve mahalle sakinleri ile sorunları yerinde tespit ederek, çözüm yollarını hep beraber bulmaya çalıştık. Yapılacak çalışmalar konusunda ,yetkililerimizi talimatlandırdım. İnşallah bugünden tez gerekli çalışmalar yapılacaktır. Hacılar Mahallemiz modern görünüme kavuşacaktır.” dedi.

Hacılar Mahalle Muhtarı Sıtkı (Deli) Sarı ,da başkan ve ekibine teşekkür ederek, başladığı konuşmalarına;

“Hacılar dışında 50 binin üzerinde nüfusa sahip olan Hacılar Mahallemizi bayramlarda ve cenazelerde onbinlerce hemşerimizin ziyaret ediyor. Ayrıca mahallemizin tarihi ve doğal yerlerini ziyaret için de yabancı misafirlerimiz de mahallemize uğruyor.Hacılar Mahallesinin hak ettiği ,temiz .yaşanılır ve modern bir konuma kavuşması için gayret gösteren Belediye Başkanımıza ve değerli ekibine mahallem adına şükranlarımı sunuyorum.” Dedi.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Hatay’da 2. Paramotorlu Terörist Vakası

Spread the love Hatay Valiliğinden yapılan açıklama’da Yıldırım-5 Amanoslar Operasyonu kapsamında; Hatay’ın Hassa ilçesi kırsalında, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir