Home / Hatay / Hassa / HASSA’DA TÜBİTAK BİLİM FUARI SERGİSİ

HASSA’DA TÜBİTAK BİLİM FUARI SERGİSİ

Spread the love

Tübitak Ardıçlı İMKB YiboArdıçlı İMKB YİBO’da  TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı projesi kapsamında hazırlanan eserlerin sergisi açıldı.

Okul Müdürü Ahmet Solakoğlu yaptığı açılış konuşmasında;

“Okulun genel durumu ve  yapılan eğitim öğretim çalışmaları hakkında kısaca açıklamalarda bulundu. TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı projesi kapsamında emeği geçen öğretmen ve öğrencilerine teşekkür etti.

Hassa Kaymakamı Mustafa PALA’ da yaptıkları konuşmalarında;

“Öğrencilerimiz başarılı bir dönemi de geride bırakıyor. Bundan sonra da daha büyük başarılara imza atacaklarına da eminim. Gayretli çalışmalar sonucunda başarılmayacak hiçbir şey yoktur. Birlik beraberlik ruhu içerisinde daha iyi yerlere daha iyi sonuçlara ulaşacağınızdan şüphem yoktur.Bu yapılan etkinliklerle çocuklarımızın bilimsel düşünce  yapısına kavuşması,araştırmacı bir zihniyete bürünmesi ve geleceğini daha iyi kurgulaması açısından çok değerli ve önemli etkinliklerdir.Devletimizde bu tür etkinlikleri desteklenmektedir.Girişimcilik, bilimsel araştırma,inovasyon ve yenilik gibi bu tür alanlarda gelişime destek azami ölçüde destekleniyor.Çocuklarımızın yetenekleri bir teknik eğitimde en önemli amaç olmalıdır.Yani çocuklarımıza bazı bilgileri ezberletmek yerine yeteneklerini keşfederek onların kendi kendilerini bulmalarını, kendi kendilerine bir şeyler üretmelerini ve başarılar elde etmelerini sağlamaya çalışmalıyız.Bu tür bir eğitim kalıcı bir eğitimdir.Çocuklarımız kendi geleceklerini kendiler şekillendirerek mutlu bir hayat sürmeyi garanti altına almış olacaklardır.Maalesef görüyoruz bugün birçok insanımız bir çok meslek sahibi insan bulundukları meslekleri şans eseri, tesadüfen veya istemeyerek yaptıklarını görüyoruz. Ama bizler çocuklarımızı şimdiden geleceklerini kendi istekleri doğrultusunda kurmalarını sağlarsak , yeteneklerine uygun meslekleri seçmelerini sağlayacak ortam hazırlarsak, hem o mesleği yaparken daha verimli bir üretken hale gelecek. Hem de hayatını mutlu olarak yaşayacak .Gelecek nesillerimize daha mutlu olarak planlayacak. TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı projesi kapsamında emeği geçen öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ediyorum.” Dedi.

Bitkiler Suyu nasıl taşır,Ses boşlukta yayılır mı?,Enerjinin aktarılması,Ateş deneyleri,Bitkilerin yaşının hesaplanması,Aynalarda sonsuz görüntü,Açık hava nerdesin,Ses frekans deneyleri,Güneş Ocağı,Kan grubu belirleme,Birbirine karışmayan sıvı vb bilim  örneklerinden deney ve gösteriler sergilendiği ;

Bilim fuarının  gezilmesinin ardından program sona erdi.

Bilim Fuarına;

Hassa Kaymakamı Mustafa PALA,Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel,Başkan Yardımcıları Seyfettin Arz ve Recep Tufan,İlçe Milli Eğitim Müdürü Önder Sarı,okul müdürleri ve öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

About Hatay Haber

Hatayın Nabzı https://www.hatayinnabzi.com/

BU HABERİ OKUMAK İSTERMİSİNİZ?

Hatay’da 2. Paramotorlu Terörist Vakası

Spread the love Hatay Valiliğinden yapılan açıklama’da Yıldırım-5 Amanoslar Operasyonu kapsamında; Hatay’ın Hassa ilçesi kırsalında, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir